Latvijas kamaniņu divnieks Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs traucas Īglsas trasē.

Ziemas sportu sezona iet vaļā – kamaniņu braucēji Putins/Marcinkēvičs ceturtie Īglsā 0

Sestdien dažāda līmeņa ziemas sporta veidu sacensībās startēja virkne Latvijas pārstāvju, patīkamāko pārsteigumu sagādājot kamaniņu braucējiem Kristenam Putinam un Imantam Marcinkēvičam, kuri Pasaules kausa pirmajā posmā Austrijas trasē Īglsā izcīnīja augsto ceturto vietu.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Putinam/Marcinkēvičam šis ir karjeras labākais rezultāts, kamēr labāko sešinieku noslēdza brāļi Andris un Juris Šici, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ierindojās 16.pozīcijā.

Putins/Marcinkēvičs pirmajā braucienā bija ceturtie, bet otrajā braucienā uzrādīja astoto ātrāko laiku, kas ļāva saglabāt vietu četriniekā. Tikmēr Šici pirmajā braucienā bija 13.vietā, jo kļūdījās trases vidusdaļā, bet otrajā uzrādīja otro ātrāko laiku, pakāpdamies uz sesto pozīciju. Savukārt Gudramoviča/Kalniņa ekipāžām bija attiecīgi 14. un 18.vieta, kas summā deva 16.pozīciju.

Pirmajā posmā triumfēja austrieši Tomass Šteiss/Lorencs Kollers. Otrie bija iepriekšējo divu sezonu Pasaules kausa ieguvēji Toni Egerts/Saša Benekens no Vācijas, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,180 sekundes. Egerts pirms mēneša iedzīvojās kājas lūzumā, bet tas viņam nav traucējis atgriezties trasē. Savukārt trešā vieta bija krieviem Vladislavam Južakovam/Jurijam Prohorovam, kuri bija 0,282 sekundes lēnāki par uzvarētājiemm bet Putins/Marcinkēvičs austriešiem zaudēja 0,409 sekundes, bet no goda pjedestāla atpalika 0,127 sekundes.

Iepriekš Putinam/Marcinkēvičam labākā vieta Pasaules kausa posmos bija astotā, kas divreiz tika izcīnīta Siguldā.

Pasaules kausu sestdien sāka arī sievietes, Kendijai Aparjodei izcīnot devīto vietu, Elīzai Caucei paliekot 15.pozīcijā, bet Ullai Zirnei ierindojoties 18.vietā.

Somijas pilsētā Rukā sestdien startēja Pasaules kausa izcīņa distanču slēpošanā, kur Latvijas slēpotāji Patrīcija Eiduka un Indulis Bikše sprinta kvalifikācijā ieņēma attiecīgi 66. un 82.vietu, turpmākajām cīņām nekvalificējoties.

Eiduka 1.4 kilometrus klasiskajā stilā veica trīs minūtēs un 22,58 sekundēs, kas bija 66. labākais rezultāts 73 distanču slēpotāju konkurencē. U-23 sportistu konkurencē tas bija 12.rezultāts. Par savu sniegumu viņa tika pie 177,31 FIS punkta.

Tikmēr Bikše šo pašu distanci veica divās minūtēs un 51,44 sekundē, ieņemdams priekšpēdējo vietu starp 83 sportistiem. Viņš tika pie 181,19 FIS punktiem.

Vēl Vinterbergas trasē Vācijā notika Eiropas kausa popsms skeletonā, kur Krists Netlaus un Endija Tērauda ieņēma 11.vietas, bet tikai 15 gadus vecais Elvis Veinbergs palika 17.vietā starp 27 konkurentiem, bet Dārta Zunte ierindojās 16.pozīcijā.

Visbeidzot Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs sestdien Japānā izcīnīja 12.vietu Pasaules kausa sezonas otrā posma masu starta sacensību finālā.

Silovs nevienā no starpfinišiem nebija pirmajā trijniekā un netika pie punktiem. Finišu viņš sasniedza ar 11.rezultātu, bet tika klasificēts 12.pozīcijā. Uzvaru svinēja baltkrievs Vitālijs Mihailovs, otrais bija Dienvidkorejas ātrslidotājs Čhonho Ums, bet trešo vietu guva beļģis Bārts Svings.