Ropažu baznīca
Ropažu baznīca
Foto: Evija Trifanova/ LETA

Ziemassvētku laikā dievnami varēs darboties ilgāk 23

Ziemassvētku laikā reliģiskās darbības vietas varēs darboties ilgāk, liecina Tieslietu ministrijas sniegtā informācija.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Kā itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Ārkārtējās situācijas laikā reliģiskās darbības vietas darbību drīkst sākt plkst.6, un tās drīkst darboties līdz plkst.21. Savukārt 24.decembrī tās varēs darboties bez darba laika ierobežojuma. 25.decembrī un 26.decembrī dievnami varēs būt atvērti no plkst.6 līdz 24, bet naktī no 6.janvāra uz 7.janvāri – bez darba laika ierobežojuma.

Tai pašā laikā dievnamos ievērojamas visas pārējās ārkārtējās situācijas dēļ noteiktās prasības. Tas nozīmē, ka dievkalpojumiem jānotiek “zaļajā” režīmā, to apmeklētājiem jālieto sejas maskas, jānodrošina katram apmeklētājam individuālā stāvvieta un 15 kvadrātmetrus liela platība, bet norādītajās sēdvietās blakus drīkst atrasties ne vairāk kā divi cilvēki, ievērojot, ka distance starp katrām divām blakus sēdošajām personām ir divas sēdvietas, un rindās sēdvietām jābūt izkārtotām pamīšus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visām personām, kas nodrošina pasākumu “zaļajā” režīmā organizēšanu, tai skaitā garīdzniekiem un kalpojošajam personālam, ir jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam.

Kamēr dievnamos nenotiek pulcēšanās drošajā vai “zaļajā” režīmā, tie joprojām ir atvērti individuālajiem apmeklējumiem, ievērojot epidemioloģiskās prasības, proti, ticīgie pareizi lieto sejas maskas, uzturas dievnamos ne ilgāk par 15 minūtēm, vienai personai dievnamā tiek nodrošināti vismaz 15 kvadrātmetri.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.