Publicitātes foto: H2E

Zināms, kas uzvarējis konkursā par 700 000 eiro vērtās Okupācijas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas veidošanu 0

Šonedēļ paziņoti Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) rīkotā pastāvīgās ekspozīcijas konkursa rezultāti. Žūrijas komisija par labāko atzinusi dizaina biroja H2E ieceri “Gaismas ceļš”, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Piedāvātā koncepcija tiešā veidā sasaucas ar arhitekta Gunāra Birkerta “Nākotnes nama” ideju – melnais pret balto, tumsa pret gaismu, medijus informē LOMB pārstāvji.

Dizaina metu konkursā tika iesniegti četri projekti, kurus vērtēja žūrijas komisija 16 cilvēku sastāvā – LOMB biedrības biedri, Muzeja darbinieki un pieaicināti eksperti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmā vieta un 3000 eiro liela prēmija piešķirta “Dizaina biroja H2E” projektam “Gaismas ceļš”, un rēmija EUR 3000.

Otrā vieta un 2000 eiro liela prēmija piešķirta personu apvienības “AAAOA” projektam “AAAOA”. Prēmija EUR 2000.

Trešā vieta un tūkstoš eiro liela prēmija piešķirta “Dd studio” projektam “Būt un liecināt”, kā arī dizaineru apvienības “Gundars Gulbis un Ģirts Boronovskis” projektam “Latvija. Okupācija. Brīvība”.

Žūrijas komisijas vadītājs – LOMB valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs, komentējot žūrijas izvēli, stāsta: “Konkursa uzvarētājs Dizaina birojs H2E ir sevi pierādījis vairākos nozīmīgos projektos, kas atbilst Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas apjomam un saturam.

Esam pārliecināti, ka sadarbībā ar H2E mums būs iespējams gada laikā par Latvijas Okupācijas muzeja atbalstītāju ziedotajiem līdzekļiem sagatavot un atklāt jaunu, modernu pastāvīgo ekspozīciju Latviešu strēlnieku laukumā.”

Konkursa noteikumi paredz, ka galīgo lēmumu par līguma slēgšanu ar konkursa uzvarētāju pieņems Latvijas Okupācijas muzeja biedrība biedru sapulcē, kas notiks šā gada 14. decembrī.

Paredzēts, ka jaunā ekspozīcija tiks iekārtota līdz 2020. gada beigām. Provizoriskās ekspozīcijas izmaksas ir 700 000 eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.