Mobilā versija
Brīdinājums -2.9°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
20. marts, 2013
Drukāt

1393. gada 20. martā

20marts_nepomuks_22

Pirms 620 gadiem, 1393. gada 20. martā, kā stāsta senas hronikas, ar Čehijas karaļa Vāclava IV ziņu no Prāgas Kārļa tilta Vltavā pēc spīdzināšanas, maisā iebāzts, iemests Prāgas arhibīskapijas ģenerālvikārs Jans Nepomuks, plašāk pazīstams kā katoļu svētais un moceklis.

 

Konflikts starp karali un baznīcas amatpersonu bija ildzis gadiem, līdz Vāclavs IV pavēlēja Nepomuku arestēt pēc tam, kad viņš bija apstiprinājis kāda klostera abata amatā mūku, nevis valdnieka izvēlētu kandidātu. Biežāk gan stāsta romantiskāko versiju, ka Nepomuks kā karalienes biktstēvs atteicies izpaust Vāclavam IV valdnieces grēksūdzes noslēpumu. Karalim bija aizdomas par viņa kundzes neuzticību. Leģenda par Nepomuku ir ļoti izplatīta Čehijā un stāsts par viņa likteni skaitās obligāts, ja gida pavadībā apmeklējat slaveno Kārļa tiltu. Vietu, kur moceklis iemests upē, mūsdienās iezīmē krusts uz margām.

 

 

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+