×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. marts, 2017
Drukāt

17 darbinieki dara četru darbu (9)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Juris Gaiķis (centrā) kopā ar bijušajiem kolēģiem Valsts ieņēmumu dienestā – kādreizējo Muitas pārvaldes direktoru Tāli Kravali (no kreisās) un bijušo Nodrošinājuma pārvaldes direktoru Aigaru Undzēnu.

Pirmo nedēļu, stūrējot Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju (VDEĀVK), tās jaunais vadītājs Juris Gaiķis secina, ka, balstoties uz pieejamiem resursiem, tikt galā ar problēmām komisijā būšot ļoti liels izaicinājums. “Esmu apzinājis galvenos problēmjautājumus, kas risināmi – darba spēka trūkums un garās apkalpojamo personu rindas. Redzējums, kā to labot, man ir, taču to patlaban vēl publiski nevēlos izpaust. Tas būtu pārsteidzīgs un neizsvērts viedoklis – tam jābūt visas komandas, nevis manam vienpersoniski,” skaidro J. Gaiķis, kurš līdz šim vadījis Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldi.

Rudenī, atsaucoties uz publikāciju “LA”, kurā tika celta trauksme par darbinieku deficītu komisijā, kā dēļ daudziem novēloti tika pagarināts invaliditātes statuss un cilvēki pat divus mēnešus palika bez kādiem ienākumiem, Saeimas deputāti labklājības ministram prasīja risināt radušos situāciju, kā arī izvērtēt, vai nav nepieciešama VDEĀVK vadītāja nomaiņa. Steidzamības kārtā tika pieņemti grozījumi Invaliditātes likumā, kas novērsa pārrāvumus invaliditātes pensiju saņemšanā, bet ministrija sāka VDEĀVK dienesta pārbaudi un ierosināja disciplinārlietu. Taču tā patlaban apturēta, jo An­dris Zīverts, nu jau bijušais VDEĀVK vadītājs, ministram iesniedzis atlūgumu un darbu komisijā beidzis.

Zīverts atzīst, ka izšķīries par šādu soli dažādu apstākļu sakritības dēļ, taču nenoliedz – nespēja atrisināt ārstu-ekspertu trūkumu komisijā bijis viens no galvenajiem iemesliem. Prasību mazināšana, kas nepieciešamas, lai strādātu VDEĀVK, kā arī speciāli ieviestie četru mēnešu apmācību kursi, kurā ārsti tika sagatavoti darbam komisijā, uzlabojuši situāciju pavisam nedaudz. “Praktiski neviens no 17 kursos sagatavotajiem ārstiem neatnāca uz komisiju strādāt kā uz pamatdarbu. Lielākā daļa no visiem jaunajiem darbiniekiem ir ģimenes ārsti, kam šis ir tikai kā papilddarbs, kur piepelnīties. Gandrīz visi padsmit strādā vien ceturto piekto daļu slodzes,” skaidro A. Zīverts. Tas ļoti sarežģījot iestādes administrēšanu. Ja pēc līdzīga scenārija tiktu apmācīti un pieņemti vēl tikpat daudz darbinieku, kas nedēļā VDEĀVK strādā tikai vienu divas dienas, tas iestādei izmaksātu ļoti dārgi. Patlaban 17 jaunpienākušie eksperti nosedz vien četras pilnas slodzes, bet vēl nenosegtas ir aptuveni septiņas slodzes. Tas nozīmē, ka nepieciešami septiņi cilvēki, kas komisijā strādā pilnu slodzi. Bijušais VDEĀVK vadītājs gan uzskata, ka, būtiski nepalielinot ekspertu algas, tā esot utopija.

Gada sākumā VDEĀVK darbinieki ministram iesniedza kolektīvi parakstītu vēstuli, lūdzot algu pielikumu, uz ko saņēmuši atbildi – naudas ministrijai tam neesot, tāpēc vienīgā iespēja esot pārskatīt iekšējos iestādes resursus, piemēram, samazinot tehnisko darbinieku skaitu. “Man nelikās, ka tas ir labākais ceļš, jo tas, visticamāk, varētu novest pie lielas spriedzes kolektīvā un savstarpējās attiecībās,” norāda bijušais VDEĀVK vadītājs, saredzot, ka jaunajam komisijas vadītājam būšot ļoti grūts un izaicinošs uzdevums.

Labklājības ministrijas pārstāve Elīna Celmiņa gan norāda, ka, lai arī vairākus gadus līdzekļi komisijas darbinieku algu palielināšanai nav piešķirti, no šīs prasības neatkāpsies. Taču pagaidām J. Gaiķa uzdevums esot sakārtot darbu iestādē ar esošajiem resursiem – gan attiecībā uz procesu, gan darbinieku piesaisti. Ministrijai jaunais VDEĀVK vadītājs jau paudis, ka redzot lauku, kur būtu iespējams veikt optimizāciju.

 

Ekspertu alga

* VDEĀVK ārstu ekspertu alga pirms nodokļu nomaksas šobrīd ir 605 – 796 eiro mēnesī, bet amatpersonu – lēmuma pieņēmēju alga: 756 – 994 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Idinu bars,diemzel nekas nemainisies ari turpmak.

 2. ..17 darbinieki dara četru darbu..
  Lai četri arī dara savu darbu , kāpēc vajag 17.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.” 😉

  =====

  “Līdz – “valstij” ATKAL “krīze” nāk…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  To zina katrs, jauns vai vecs:
  “Kur mežu cērt – tur skaidas lec!”
  Bet – ja tiek naudas dižkoks cirsts,
  Pat blāķiem zelta skaidas birst…

  Kā izrādās – jau “valstij” klāt,
  Laiks ATKAL kasi “retināt”
  (Ko pilda “vaukšķu pūlis”, liess ~
  Lai SILES vepriem strēbiens biezs):
  Tiek “budžetā cirsts robs”, ka klaudz,
  Līdz – skaidu sabirst aumež daudz
  (Ko “talcinieki” ķešās bāž ~
  Pirms dižkoku gar zemi gāž).
  .
  Tad – visi korī “KRĪZE!!!” bļauj,
  Un prom no “cirsmas” ‘pēdu rauj’ ~
  Lai “budžets”, krītot, neķer tos,
  Kam zelta skaidas “subkontos”.
  Pēc tam – nāk “kreditōru” bars,
  Un lemj, ka “dižķibele” skars,
  Kā vienmēr – “bauru LUMPEŅUS”,
  No kā “valsts” ‘atslauc’ nodokļus:
  .
  Šiem ATKAL algas “apgriezīs”,
  Par pensijām – šie “aizmirsīs”,
  Bet “sociālais spilvens” – plāns,
  Būs LUMPEŅIEM, kā pašu sāns.
  Kas badā sprāgst – lai “emigrē”
  (Un “statistiku” netraumē ~
  Priekš “veiksmes stāsta” [kārtējā],
  Der TIKAI “optimizēta”!!!).
  .
  Tiks ATKAL “konsolidēts” VISS,
  Kas “lav(āņ)iem” VĒL atlicis,
  Lai KAUT KĀ censtos izdzīvot,
  Priekš “valsts” un SILES vergojot.
  Bet – tas, ka “defolts nācijā”,
  Dēļ “krīzes demogrāfijā”,
  Ir “veiksmes stāsta” bōnusi,
  Kas ATKAL “pārsteigs pasauli”:
  .
  Par “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅIEM,
  Un MUĻĶU zemes “(viet)valžiem”,
  Ir prieks un lepnums “Brjukselē”:
  “Feins piemērs citām “provincēm”!!!…”
  Bet “jeņķiem” (tiem, kas “barakā”),
  Briest ATKAL “mellā” skaudība:
  “Wooow!!! Re, KĀ “bauru lupatā”,
  Var slaucīt …(kedas) “gej(r)opā”!…”

  NAV nekā jauna Pasaulē ~
  Ko “valsts” no “pūļa” iekasē,
  “Trīs ādas plēšot” LUMPEŅIEM,
  Tiek “budžetkoka” cirtējiem:
  .
  Kas cērt, tiem zelta skaidas birst,
  Bet “plebeji” – lai lasās …(c)irst,
  Un, “klusām mīžot”, stresot sāk ~
  Drīz “valstij” ATKAL “krīze” nāk…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. neadekvāti “orientētu” biogaļas izstrādājumu zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Vai Veselības ministrijai vajadzīga tik liela dārga pils, kuras īre un apsaimniekošana maksā bargu naudu?

 5. No dzīves pieredzes-sirdij divreiz operēti vārstuļi,bet uz komisiju divreiz gadā bija jāiet.

 6. Ierēdņus visās jomās vajag samazināt un tad, varbūt atlikušie sāks strādāt.

 7. Veselības ministrijā,kopā ar Nacionālo Veselības dienestu-317 dara 17 (pirmskara Latvijā) darbu!

 8. no malas jocīgi,ja kādam reiz piešķirta invaliditāte tāpēc,ka viņam nav kājas,tad kādi eksperti vēl vajadzīgi lai to invaliditāti pagarinātu.Kājas-diemžēl-nemēdz ataugt.Tāpat arī ar daudzām citām lietām.Latvija nav tā vieta,kur invalīdus ar valsts atbalstu atgriež pie veselības.

Draugiem Facebook Twitter Google+