Mobilā versija
+2.1°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
10. oktobris, 2016
Drukāt

1816. gada 10. oktobrī

Saimons

Pirms 200 gadiem, 1816. gada 10. oktobrī, Londonas biržas māklera ģimenē piedzima mediķis, filozofs un viens no sabiedrības veselības pamatstandartu izstrādātājiem Džons Saimons.

Strauji augošajā, indus­trializētajā, taču reizē netīrajā un antisanitārajā Londonā 1848. gadā viņš tika iecelts par galveno amatpersonu sabiedrības veselības jautājumos. Saimons noteica, ka pilsētas rajonu pārvaldes atbildīgas par notekūdeņu novadīšanu, ielu bruģēšanu un atkritumu izvešanu, kā arī ūdensapgādi. Dažus gadus vēlāk parlamentā tika iesniegts ziņojums par nepieciešamību pēc baku vakcinācijas visiem zīdaiņiem. Saimons uzsvēra, ka pastāv tieša sakarība starp augsto zīdaiņu mirstību un viņu māšu nodarbinātību kā mājās, tā algotos darbos, jo mātēm vienkārši nav laika uzmanīt bērnus. Tika vērsta uzmanība arī uz augsto strādnieku mirstību iepretim zemniekiem – iemesls bija sliktā un trūcīgā pārtika.

Pievienot komentāru

Briselē 25.maijā notiks NATO samits (4)NATO valstu līderi 25.maijā tiksies Briselē pirmajā Ziemeļatlantijas alianses samitā kopš ASV prezidenta Donalda Trampa ievēlēšanas, kurš ir kritiski izteicies par NATO, otrdien paziņoja NATO preses sekretāre.
Draugiem Facebook Twitter Google+