Mobilā versija
+16.6°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
2. jūlijs, 2013
Drukāt

1843. gada 2. jūlijā

2jul_Hanemans_22

Pirms 170 gadiem, 1843. gada 2. jūlijā, 88 gadu vecumā Parīzē nomira ārsts un homeopātijas pamatlicējs Kristians Fridrihs Zamuels Hānemans.

 

Vācu cilmes mediķis vitalitāti saglabāja līdz sirmam vecumam, un viņa nāves iemesls bija tolaik nedziedināmais plaušu karsonis. Astoņus gadus pirms aiziešanas Hānemans pēc vētraina romāna vēl apprecēja par sevi 45 gadus jaunāku franču gleznotāju Melāniju d’Ervilī. Viņa zināšanām un mācībai par zālēm, kas pagatavotas no augu, dzīvnieku, minerālu izcelsmes vielām, to šķīdumiem ūdenī vai spirtā; principam, ka ”līdzīgais jāārstē ar līdzīgo” (simptomu ārstēšana ar vielām, kas cilvēkos rada tieši tādus pašus simptomus) 19. gadsimta sākumā bija daudz piekritēju inteliģences aprindās. Viens no pēdējiem Hvānemana pacientiem bija vijoļnieks Nikolo Paganīni.

 

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+