Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
2. jūlijs, 2013
Drukāt

1843. gada 2. jūlijā

2jul_Hanemans_22

Pirms 170 gadiem, 1843. gada 2. jūlijā, 88 gadu vecumā Parīzē nomira ārsts un homeopātijas pamatlicējs Kristians Fridrihs Zamuels Hānemans.

 

Vācu cilmes mediķis vitalitāti saglabāja līdz sirmam vecumam, un viņa nāves iemesls bija tolaik nedziedināmais plaušu karsonis. Astoņus gadus pirms aiziešanas Hānemans pēc vētraina romāna vēl apprecēja par sevi 45 gadus jaunāku franču gleznotāju Melāniju d’Ervilī. Viņa zināšanām un mācībai par zālēm, kas pagatavotas no augu, dzīvnieku, minerālu izcelsmes vielām, to šķīdumiem ūdenī vai spirtā; principam, ka ”līdzīgais jāārstē ar līdzīgo” (simptomu ārstēšana ar vielām, kas cilvēkos rada tieši tādus pašus simptomus) 19. gadsimta sākumā bija daudz piekritēju inteliģences aprindās. Viens no pēdējiem Hvānemana pacientiem bija vijoļnieks Nikolo Paganīni.

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+