Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
1. novembris, 2016
Drukāt

1846. gada 1. novembris

Brivzemnieks

Pirms 170 gadiem, 1846. gada 1. novembrī, Aizputes apriņķa Rokaižu muižas krodzinieka ģimenē dzimis dzejnieks, tulkotājs un viens no pirmajiem latviešu folkloras vācējiem Fricis Brīvzemnieks, īstajā uzvārdā Treilands.

1869. gada vasarā Maskavas Universitātes Dabas zinātņu, antropoloģijas un etnogrāfijas biedrības uzdevumā viņš apceļoja Kurzemi un Vidzemi, saceldams kājās vietējo tautskolotāju aprindas un mudinādams viņus “steidzoši vākt tautas gara mantas – dziesmas, teikas, pasakas, sakāmvārdus, mīklas, buršanas, zīlēšanas un pesteļu vārdus”, kā arī iesaistīt šajā darbā citus. 1872. gadā iznāca Brīvzemnieka veidotā krievu–latviešu vārdnīca, kas bija pirmā nozīmīgā pašu latviešu sastādītā vārdnīca. Pārdesmit dzīves gadus strādādams par skolotāju kā Rjazaņā, tā Maskavā, viņš tulkoja latviešu folkloras materiālus arī krievu valodā.

Pievienot komentāru

Čomisms, šarms un dinamīts. Testējam mēra kandidātus (48)"Latvijas Avīze" sāk vērtēt partiju pieteiktos līderus Rīgas domes vēlēšanām. Kādu atzīmi viņi pelnījuši par pirmo uznācienu?
Draugiem Facebook Twitter Google+