Mobilā versija
+13.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
1. novembris, 2016
Drukāt

1846. gada 1. novembris

Brivzemnieks

Pirms 170 gadiem, 1846. gada 1. novembrī, Aizputes apriņķa Rokaižu muižas krodzinieka ģimenē dzimis dzejnieks, tulkotājs un viens no pirmajiem latviešu folkloras vācējiem Fricis Brīvzemnieks, īstajā uzvārdā Treilands.

1869. gada vasarā Maskavas Universitātes Dabas zinātņu, antropoloģijas un etnogrāfijas biedrības uzdevumā viņš apceļoja Kurzemi un Vidzemi, saceldams kājās vietējo tautskolotāju aprindas un mudinādams viņus “steidzoši vākt tautas gara mantas – dziesmas, teikas, pasakas, sakāmvārdus, mīklas, buršanas, zīlēšanas un pesteļu vārdus”, kā arī iesaistīt šajā darbā citus. 1872. gadā iznāca Brīvzemnieka veidotā krievu–latviešu vārdnīca, kas bija pirmā nozīmīgā pašu latviešu sastādītā vārdnīca. Pārdesmit dzīves gadus strādādams par skolotāju kā Rjazaņā, tā Maskavā, viņš tulkoja latviešu folkloras materiālus arī krievu valodā.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (8)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+