Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
1. novembris, 2016
Drukāt

1846. gada 1. novembris

Brivzemnieks

Pirms 170 gadiem, 1846. gada 1. novembrī, Aizputes apriņķa Rokaižu muižas krodzinieka ģimenē dzimis dzejnieks, tulkotājs un viens no pirmajiem latviešu folkloras vācējiem Fricis Brīvzemnieks, īstajā uzvārdā Treilands.

1869. gada vasarā Maskavas Universitātes Dabas zinātņu, antropoloģijas un etnogrāfijas biedrības uzdevumā viņš apceļoja Kurzemi un Vidzemi, saceldams kājās vietējo tautskolotāju aprindas un mudinādams viņus “steidzoši vākt tautas gara mantas – dziesmas, teikas, pasakas, sakāmvārdus, mīklas, buršanas, zīlēšanas un pesteļu vārdus”, kā arī iesaistīt šajā darbā citus. 1872. gadā iznāca Brīvzemnieka veidotā krievu–latviešu vārdnīca, kas bija pirmā nozīmīgā pašu latviešu sastādītā vārdnīca. Pārdesmit dzīves gadus strādādams par skolotāju kā Rjazaņā, tā Maskavā, viņš tulkoja latviešu folkloras materiālus arī krievu valodā.

Pievienot komentāru

Aplamie apgalvojumi. Pēc intervijas ar Fātimu teoloģe par sievietes lomu islāmā (3)Pēc “LA” publicētās intervijas ar Līgu Fātimu Legzdiņu un “Latviešu mentalitāte sasaucas ar islāmu, prāto konvertīte Līga Fātima” lasītāji uzdeva jautājumus, vai
Draugiem Facebook Twitter Google+