foto – Mareks GAlinovskis

1853 dalībnieki “Stirnu bukā” skrēja Riekstukalnā 0

“Stirnu buka” 2016. gada sezonas atklāšanas sacensībās Riekstukalnā posma kopvērtējumā vīriešu konkurencē 1. vietu izcīnīja pašreizējais Stirnu buka čempions un Latvijas čempions maratonā Kristaps Bērziņš, bet sieviešu ieskaitē triumfēja Laura Čakle, kurai arī vēsturiska trešā vieta sprinta etapā. Abi dalībnieki veica visgarāko – 27,6 km – Lūša distanci. Ainaviskajās sacensībās piedalījās 1853 dalībnieki, viņu vidū arī pasaules čempions orientēšanās sportā Edgars Bertuks.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Taku skriešanas seriāla Stirnu buks dalībnieki Riekstu kalnā sacentās piecās distancēs: Susurs – 0,8 km distance bērniem, Vāvere – 5 km distance iesācējiem, Zaķis – 9,8 km, Stirnu buks – 19,8 km, Lūsis 27,6 km, kā arī 300 metrus garajā Kalnu karaļa sprinta etapā, kas bija jāveic distances gaitā. Uzvarētāji tika noskaidroti katrā distancē.

Lūša distancē vīriešu konkurencē drīz vien pēc starta savu atrāvienu sāka Kristaps Bērziņš (rez. 1:46,24), kurš iegūto pārsvaru noturēja līdz distances beigām. Finišā viņš par minūti un 31 sekundi apsteidza Andreju Jesko, kurš bija Kristapa sīvākais konkurents. Zaudējot uzvarētājam vairāk nekā septiņas minūtes, trešo vietu Lūša distancē izcīnīja Uldis Kļaviņš.
“Uzvara nenāca viegli, arAndreju Jesko spēkojāmies visas distances garumā. Sākumā izdevās izrauties vadībā un iegūt aptuveni pusotras minūtes pārsvaru pret Andreju. Iegūto handikapu līdz finišam izdevās noturēt. Visvairāk spēku atstāju pirms paša finiša kalna karaļa sprinta etapā, kas veda augšā Riekstukalnā. Trase bija vidēji grūta – šodien viegli neskrējās,” uzvarētājs Kristaps Bērziņš sprieda, ka ar rezultātu ir apmierināts un no ainaviskās trases palikusi atmiņā skaistā Liliju ezera apkaime.
Kalna karaļa sprinta etapā uzvaru izcīnīja vietējais Baldones sportists Māris Ivanāns, kurš Riekstukalnā spēja uzskriet 50 sekundēs! Ivanāns ikdienā nodarbojas ar florbolu.

Lūša distancē sieviešu konkurencē uzvaras laurus plūca Stirnu buka vicečempione Laura Čakle (rez. 2:16,03). Distances sākumā viņa ieguva pārsvaru pār savu galveno konkurenti, pašreizējo Stirnu buka čempioni Irīnu Štūlu-Pankoku, ko ventspilniece nosargāja līdz beigām. Finišā Čakle apsteidza Pankoku par trīs ar pusi minūtēm, bet Lūša distances trešās vietas ieguvēja Kristīne Kuzņecova uzvarētājai piekāpās vairāk nekā astoņas minūtes.
“Šīs man bija veiksmīgas sacensības – kājas pašas nesa uz priekšu. Laikam tas ir pateicoties olbaltumvielu diētai, ko pirmo reizi izmēģinu. Patika trase – tā bija pietiekami grūta, taču daudzveidīga – stāvi kalni mijās ar paugurainiem posmiem un ieplakām. Mežs iedod tādu pozitīvisma lādiņu!” priecājās Laura Čakle.
Kalnu karalienes sprinta etapā ātrākā bija Evija Melberga, kur Riekstukalna virsotni sasniedza 56 sekundēs!

Stirnu buka distancē vīriešu konkurencē uzvarēja Anatolijs Macuks (01:17,13), kurš par nepilnām divām minūtēm apsteidza Jāni Kūmu (1:19,24), bet 3. vietā Guntis Grīnvalds (1:20,21).
Stirnu buka distancē sieviešu konkurencē uzvarēja Laura Lapiņa (1:37,34), apsteidzot Madaru Rēdlihu (1:38,40) par minūti. 3.vietu izcīnīja Kristīne Bertuka (1:40,51).

Zaķa distancē “viss ir pa īstam” un notiek sīvā konkurencē. Nepilnus 10 km garā trase bija vispaugurainākā. Interesanti, ka Zaķa distancē vīriešu konkurencē par uzvarētāju kļuva 2013. gada Pasaules čempions orientēšanās sportā Edgars Bertuks (00:35,05). otrajā vietā ierindojās Dmitrijs Serjogins (00:36,46), bet trešajā Kārlis Vīksne (00:38:10).
Zaķa distancē sieviešu konkurencē dramatiskā cīņā uzvaru svinēja Ināra Lūse (00:44,45), kura tikai par deviņām sekundēm apsteidza Lieni Gulbi (00:44,54). Piekāpjoties abām līderēm vairāk nekā minūti, trešo vietu izcīnīja Dace Almane (00:45,54).

Stirnu buks skriešanas seriālā šosezon vēl ir gaidāmi pavisam seši posmi visā Latvijā. Nākamais posms risināsies 21. maijā Gaujas Nacionālajā parkā Siguldā.