Mobilā versija
+0.9°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
19. augusts, 2016
Drukāt

1856. gada 19. augustā

19aug_piens_2

Pirms 160 gadiem, 1856. gada 19. augustā, teksasietis Geils Bordens ASV patentēja tehnoloģiju, kā kondensētais piens izgatavojams rūpnieciskos apmēros.

Vēlāk šis atklājums viņam palīdzēja nodibināt piena pārstrādes uzņēmumu, kas ASV darbojas arī mūsdienās. Strādādams par mērnieku un muitas inspektoru, Bordens milzīgajos ASV attālumos bieži sastapās ar problēmu, kā pārtikas produktus padarīt ilgāk saglabājamus. Vispirms uzņēmīgais vīrs eksperimentēja ar sausiņiem, bet 1851. gadā pievērsās pienam. Leģenda stāsta, ka Bordenu ļoti ietekmējis gadījums uz kuģa, kas devies pāri Atlantijai no Ziemeļamerikas uz Lielbritāniju. Pasažieru vidū bijuši vairāki mazi bērni, kuru vajadzībām ņemta līdzi govs. Dzīvnieks ceļā saslimis un gājis bojā. Nomira arī bērni. Vēlāk, kad iebiezināto pienu sāka ražot lielām partijām, to reklamēja kā īpaši bērniem ieteicamu, kaut uzplaukt Bordena uzņēmumam palīdzēja ASV pilsoņu karš – armijām vajadzēja ļoti daudz piena.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+