Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Sestdiena, 3. decembris, 2016
19. augusts, 2016
Drukāt

1856. gada 19. augustā

19aug_piens_2

Pirms 160 gadiem, 1856. gada 19. augustā, teksasietis Geils Bordens ASV patentēja tehnoloģiju, kā kondensētais piens izgatavojams rūpnieciskos apmēros.

Vēlāk šis atklājums viņam palīdzēja nodibināt piena pārstrādes uzņēmumu, kas ASV darbojas arī mūsdienās. Strādādams par mērnieku un muitas inspektoru, Bordens milzīgajos ASV attālumos bieži sastapās ar problēmu, kā pārtikas produktus padarīt ilgāk saglabājamus. Vispirms uzņēmīgais vīrs eksperimentēja ar sausiņiem, bet 1851. gadā pievērsās pienam. Leģenda stāsta, ka Bordenu ļoti ietekmējis gadījums uz kuģa, kas devies pāri Atlantijai no Ziemeļamerikas uz Lielbritāniju. Pasažieru vidū bijuši vairāki mazi bērni, kuru vajadzībām ņemta līdzi govs. Dzīvnieks ceļā saslimis un gājis bojā. Nomira arī bērni. Vēlāk, kad iebiezināto pienu sāka ražot lielām partijām, to reklamēja kā īpaši bērniem ieteicamu, kaut uzplaukt Bordena uzņēmumam palīdzēja ASV pilsoņu karš – armijām vajadzēja ļoti daudz piena.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+