Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
10. janvāris, 2013
Drukāt

1863. gada 10. janvārī

10janv_metro_22

Pirms 150 gadiem, 1863. gada 10. janvārī, starp Padingtonas un Faringdonas staciju Londonā tika atklāta pasaulē pirmā pazemes dzelzceļa līnija.

 

Uzņēmumu sauca par “Metropolitan Railway”, bet tautā sacīja vienkārši “Met”, no kā arī radies metro vārds. Septiņu staciju līnijas garums bija četras jūdzes (6 km) un dzelzceļa standarta tvaika lokomotīve ar četriem vagoniem ceļā pavadīja 33 minūtes. Vilcieni atgāja ik pēc 15 – 18 minūtēm, dienā veica 120 braucienus abos virzienos, pārvadājot ap 30 tūkstošiem pasažieru. Metro līnija tapa kā 10 m plata tranšeja ar siju pārsegumu. Būve tika pabeigta trīs gados un tās dēļ pārcelties nācās tūkstošiem londoniešu, kuru mājas nojauca, samaksājot kompensācijas. Pazemes dzelzceļš uzreiz kļuva populārs strādnieku aprindās, lai arī lokomotīvju radītā tvaika un sadūmojuma dēļ brauciens, kaut ātrāks, nebija patīkams. Elektrolokomotīves ieviesa tikai 1905. gadā.

 

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+