Mobilā versija
Brīdinājums +7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
9. februāris, 2016
Drukāt

1866. gada 9. februārī

9feb_Gilde_2

Pirms 150 gadiem, 1866. gada 9. februārī, Rīgā svinīgi atklāja arhitekta Johana Daniela Felsko projektēto Mazās jeb Jāņa ģildes namu.

Tjūdoru gotikas stilā ieturētā ēka agrākās vietā bija uzbūvēta nepilnos divos gados, taču bagātīgā interjera iekārtošana turpinājās arī vēlāk, kad grīdās ieklāja mozaīkas, bet logos ievietoja vitrāžas. Kā arodorganizācija ar politisku ietekmi Mazā ģilde Rīgā radās 14. gadsimtā, apvienojot savās rindās dažādu amatniecības veidu aroda meistarus. Jaunā nama izbūves laikā ģildes politiskā ietekme Rīgas pašpārvaldē mazinājās (1877. gadā zuda pavisam), tomēr tā arī 30. gados turpināja darboties kā turīga un prestiža arod­organizācija, kurā dominēja vācbaltieši. 1936. gada 1. aprīlī Mazā ģilde kā biedrība ar iekšlietu ministra rīkojumu tika slēgta. Lepno ēku nacionalizēja un pārsauca par Amatu namu, savukārt padomju okupācijas gados tas nesa Latvijas republikāniskās arodbiedrību padomes kultūras nama nosaukumu.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+