Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
23. septembris, 2016
Drukāt

1916. gada 23. septembrī

23sept_Strelnieki_2

Pirms 100 gadiem, 1916. gada 23. septembrī, vācu karaspēks Pirmā pasaules kara gaitā īstenoja pirmo liela mēroga kaujas gāzu uzbrukumu Latvijas teritorijā.

No baloniem izlaistās smacējošās gāzes pārklāja 173. Kameņecas kājnieku pulka pozīcijas Nāvessalā pie Ikšķiles. Karavīri izrādījās tādam uzbrukumam nesagatavoti, un 240 no viņiem zaudēja dzīvību. Kameņecas pulku ar steigu nācās nomainīt 2. Rīgas latviešu strēlnieku pulkam, no kura arī saindējās pārdesmit karotāju. Vēlāk vācieši 1916. gada decembrī atkārtoja gāzu uzbrukumu, ar ķīmiskajiem lādiņiem apšaudot krievu artilērijas un kājnieku pozīcijas pie Lielupes. Tas pats notika 1917. gada janvāra kaujās gar Kalnciema šoseju un Ložmetēj­kalnā, kā arī tā paša gada augustā pie Ikšķiles pozīcijām un Mazās Juglas Rīgas ieņemšanas operācijas laikā.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (47)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+