Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
3. aprīlis, 2014
Drukāt

1924. gada 3. aprīlī

3apr_pludi_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 3. aprīlī, Latvija pēc dziļās ziemas pārdzīvoja  spēcīgus plūdus.

Ūdens pie Daugavpils un Rīgas ledus aizdambējumu dēļ bija cēlies aptuveni par diviem metriem. Jaunjelgava bija pilnībā applūdusi līdz ēku pirmā stāva logiem. Ledus sastrēgumi tāpat izveidojās Ventā starp Pilteni un Landzi, un sapieri tos gatavojās spridzināt, lai netiktu apdraudēta Ventspils. Aprīļa sākumā visbīstamāko situāciju vēroja Lielupē pie Jelgavas. Zemākajās vietās namu pirmie stāvi pilsētā bija ūdenī. “Apkārtnes zemākās vietas pārplūdušas vairāku verstu platumā. Jelgava atrodas kā sala liela ezera vidū,” rakstīja “Jaunākās Ziņas”. Ūdens Lielupē bija cēlies ap trīs metru virs normas un gaidīja, ka tas turpinās kāpt. Jelgavas sabiedrība nebeidza vien kritizēt valdību, ka tā pieļāvusi “nepiedodamu nolaidību” plūdu iegrožošanā. Tomēr tas bija nieks, ja atceras, ka 6. aprīlī ledus kalni Rīgā aiznesa jūrā 1917. gadā no koka būvēto Lībekas tiltu.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (15)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+