Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
7. augusts, 2014
Drukāt

1924. gada 7. augustā

7aug_Peldetava_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 7. augustā, Rīgas pilsētas valde ar Rīgas pilsētas būvvaldes priekšsēdētāja inženiera Jāņa Jagara starpniecību presē iepazīstināja ar steidzīgākajiem saimnieciskajiem darbiem, kas galvaspilsētā jāveic tuvāko piecu gadu laikā.

Kopš Pirmā pasaules kara juku un naudas trūkuma dēļ šajā ziņā viss bija kļuvis tikai sliktāk. Pirmkārt, plāns paredzēja uzbūvēt tiltu pār Sarkandaugavu un iekārtot pārceltuvi starp Jaunmīlgrāvi un Vecmīlgrāvi, jo ūdeņu šķērsošana Rīgā allaž bijusi problēma. Otrkārt, bija jāpārbruģē pilsētas ielas, kas atradās sliktā stāvoklī un lietus noteku nepilnību dēļ nereti pat iebruka. Centra ielu asfaltēšanu gan iecerēja, taču to realizēt izdevās tikai 30. gadu vidū. Īpaši tika uzsvērta nepieciešamība pēc publiskām peldētavām. Tāpat par ”neatliekamu” atzina tramvaju tīkla paplašināšanu. Bēdīgs stāvoklis bija ar kanalizāciju. Tāda bija tikai 35% Rīgas centra un 25% priekšpilsētu namu.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (27)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Draugiem Facebook Twitter Google+