Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
20. jūlijs, 2016
Drukāt

1926. gada 20. jūlijā

20jul_Heimrats_2

Pirms 90 gadiem, 1926. gada 20. jūlijā, Bēnē dzimis Rūdolfs Heimrāts – tekstilmākslinieks un latviešu profesionālās tekstilmākslas pamatlicējs.

Viņa 1960. gadā tapušo gobelēnu “Uz Dziesmu svētkiem” mākslas vēsturnieki uzskata par lūzuma punktu, jo pēc tā Heimrātam radās ne mazums sekotāju. Viņa ideja bija apvienot klasiskā gobelēna un latviešu lietišķās mākslas tradīcijas. 1961. gadā mākslinieks Latvijas Mākslas akadēmijā nodibināja tekstilmākslas nodaļu. Heimrāta personība un darbi iedvesmojoši vairākas tekstilmākslinieku paaudzes. Viņa skolnieki atceras, ka tekstilnodaļā valdījusi liela radošā brīvība un studenti tiekušies tur iestāties, jo profesors par saviem audzēkņiem patiesi rūpējies un tos sargājis. Pats meistars strādājis teju visos tekstilmākslas žanros un tehnikās, bet par labākajiem viņa daiļradē atzīti figurālie gobelēni. Heimrāts veidoja interjerus kafejnīcām “Luna”, “Ļeņingrada”, grāmatnīcai “Globuss”. Viņa darbi atrodas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (11)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Iedzīvotāji krīt uz ielām un lauž kaulus, pat vaiga kauluAizvadītajā diennaktī mediķu redzeslokā nonākuši vairāki iedzīvotāji, kuri guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenām ielām.
Draugiem Facebook Twitter Google+