Mobilā versija
+5.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
30. maijs, 2013
Drukāt

1933. gada 30. maijā

30maijs_Aviacija_22

Pirms 80 gadiem, 1933. gada 30. maijā, Vācijā netālu no Štetīnes (Ščecina mūsdienu Polijā) piespiedu nosēšanās laikā avarēja lidotāju Nikolaja Pūliņa un Rūdolfa Celma vadītā lidmašīna, ar kuru tie bija iecerējuši sasniegt Gambiju.

 

Tādējādi neveiksmi cieta pirmais latviešu tāllidojuma mēģinājums, ja neskaita tā paša Pūliņa veiksmīgo pārlidojumu pār Baltijas jūru 1932. gada jūlijā. Kārļa Irbīša konstruētajam lidaparātam “I – 6 Gambija” gaisā bija apstājies motors. Celmiņš katastrofā guva ievainojumus, taču tie nebija dzīvībai bīstami. Toties lidmašīna tika pilnīgi sadragāta. Paši lidotāji apgalvoja, ka pie notikušā vainojama “sabotāža”, taču drīzāk vaina bija steigā un lidojuma tehniskās sagatavotības nepilnībās. Ap lidojumu uz Gambiju Latvijā bija sacelta liela ažiotāža. Izdeva pat īpašas pastmarkas.

 

 

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+