Mobilā versija
+0.6°C
Andulis, Alnis
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
12. septembris, 2014
Drukāt

1934. gada 12. septembrī (1)

12sept_antante_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 12. septembrī, Baltijas valstu ārlietu ministri Ženēvā parakstīja “Saprašanās un sadarbības līguma starp Latviju, Lietuvu un Igauniju”, vienošanos, kas pazīstama kā “Baltijas antante”.

Tas bija pirmais nopietnais baltiešu mēģinājums, diemžēl novēlots, apvienot spēkus, lai kopīgi risinātu savstarpējo attiecību un ārpolitiskās problēmas. Slepenā deklarācijā Latvija un Igaunija arī norobežojās no Polijas un Lietuvas strīda par Viļņas apgabalu, kas tik ilgi bija aizkavējis ne tikai Baltijas valstu, bet visa reģiona ciešāku sadarbošanos, lai pretotos lielākajam drošības draudam Austrumeiropā – Vācijai un PSRS. Diemžēl tālākie notikumi liecināja, ka neitralitāti pasludinājušās Baltijas antantes valstis, 1938. – 1940. gadā saduroties ar reālām briesmām savai suverenitātei, nekādi nespēja palīdzēt ne pašas sev, ne arī viena otrai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Diemžēl viss tikai uz papīra… realitātē, viss skaidrs…..

Tūrists pēc atpūtas Vecrīgā vairs nespēj atrast ceļu līdz viesnīcai (1)Likumsargi šorīt līdz viesnīcai nogādājuši apmaldījušos tūristu, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokliKaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+