Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
4. decembris, 2014
Drukāt

1934. gada 4. decembrī

4dec_krastmala_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 4. decembrī, Rīgas pilsētas galva Hugo Celmiņš informēja sabiedrību, ka stājies spēkā pilsētas valdes lēmums par vairāku ielu pārdēvēšanu.

Galvenais šajā lēmumā bija Daugavmalas pārdēvēšana par 11. novembra bulvāri. Daugavas krastmalai jaunais nosaukums tika dots, godinot 1919. gada bermontiādes cīņas. No Daugavmalas tirgus atbrīvotajā krastmalas bulvārī iekļāva arī agrākās ielas – Brēmiešu un Gūtenberga ielu, arī daļu Mazās Peldu ielas. Par Rīgas svarīgāko punktu lielāku manifestāciju un parāžu rīkošanai šī vieta kļuva padomju gados. 1940. gadā 11. movembra bulvāri atkal pārdēvēja par Daugavas krastmalu, bet 1948. gada oktobrī Rīgas izpildkomiteja ”par godu Ļeņina – Staļina komjaunatnes 30. gadadienai” posmu no Dzelzceļa tilta līdz K. Valdemāra ielai nosauca par Komjaunatnes krastmalu. Tajā pašā reizē Jēkaba ielu nodēvēja par Komjaunatnes ielu. Brīvvalsts laika nosaukumus šīs vietas atguva 1990. gadā.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+