Mobilā versija
+9.0°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
4. decembris, 2014
Drukāt

1934. gada 4. decembrī

4dec_krastmala_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 4. decembrī, Rīgas pilsētas galva Hugo Celmiņš informēja sabiedrību, ka stājies spēkā pilsētas valdes lēmums par vairāku ielu pārdēvēšanu.

Galvenais šajā lēmumā bija Daugavmalas pārdēvēšana par 11. novembra bulvāri. Daugavas krastmalai jaunais nosaukums tika dots, godinot 1919. gada bermontiādes cīņas. No Daugavmalas tirgus atbrīvotajā krastmalas bulvārī iekļāva arī agrākās ielas – Brēmiešu un Gūtenberga ielu, arī daļu Mazās Peldu ielas. Par Rīgas svarīgāko punktu lielāku manifestāciju un parāžu rīkošanai šī vieta kļuva padomju gados. 1940. gadā 11. movembra bulvāri atkal pārdēvēja par Daugavas krastmalu, bet 1948. gada oktobrī Rīgas izpildkomiteja ”par godu Ļeņina – Staļina komjaunatnes 30. gadadienai” posmu no Dzelzceļa tilta līdz K. Valdemāra ielai nosauca par Komjaunatnes krastmalu. Tajā pašā reizē Jēkaba ielu nodēvēja par Komjaunatnes ielu. Brīvvalsts laika nosaukumus šīs vietas atguva 1990. gadā.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+