Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
9. oktobris, 2014
Drukāt

1934. gada 9. oktobrī

9okt_atentats_2

Pirms 80 gadiem, 1934. gada 9. oktobrī, Balkānu separātistu organizācijas IMRO terorists, bulgārs Vlado Černozemskis, kuru uzskatīja par sava laika Eiropas bīstamāko teroristu, Marseļā nošāva Dienvidslāvijas karali Aleksandru un Francijas ārlietu ministru Luiju Bartū.

Slepkavība notika brīdī, kad Francijā vizītē atbraukušais karalis kopā ar Bartū sveica tautu Marseļas ielās vaļējā automašīnā. Atentāta galvenais mērķis bija Dienvidslāvijas karalis, un uzbrukuma sagatavošanā piedalījās kā maķedoniešu un bulgāru, tā arī horvātu teroristi. Kaut tas nav pierādīts, pastāv aizdomas, ka aiz terora akta stāvējuši arī Itālijas, Ungārijas vai nacistiskās Vācijas specdienesti, kas nebija ieinteresēti ciešākā Dienvidslāvijas un Francijas savienībā. Marseļas notikumam bija ļoti liela rezonanse Eiropā. To uzskata par vienu no skaļākajiem 20. gadsimta terora aktiem. Tas palicis vēsturē arī kā viens no pirmajiem atentātiem, kas pilnībā nofilmēts.

Pievienot komentāru

Francija apsūdz Krieviju kiberuzbrukumos prezidenta kandidātamFrancijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero apsūdzēja Krieviju kiberuzbrukumos Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņai, piebilstot, ka Maskava šādi vērsusies pret proeiropeisko kandidātu Emanuelu Makronu.
Draugiem Facebook Twitter Google+