Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
10. septembris, 2015
Drukāt

1935. gada 10. septembrī

10sept_izrakteni_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 10. septembrī, Ministru kabinets pieņēma “Likumu par ģeoloģiskiem darbiem”, kas bija valstī pirmais tāda veida likumdošanas akts nolūkā reglamentēt Latvijas zemes dzīļu bagātību izpēti un derīgo izrakteņu ieguvi.

Atbildību par to uzticēja Zemkopības ministrijas Zemes ierīcības departamentam. Tas ieguva tiesības rīkoties gan uz valsts, gan privātās zemes un kontrolēt arī citu iestāžu vai personu veiktus urbumus un izrakumus. Līdz tam ģeoloģiskās izpētes darbiem bija epizodisks un gadījuma raksturs; iegūtā informācija netika apkopota un uzkrāta. Iepriekš Latvijas derīgo izrakteņu ieguve bija privāta iniciatīva un valsts nezināja, kas tās dzīlēs ir un kā nav. Kārļa Ulmaņa valdības sāktie industrializācijas mēģinājumi turpretī prasīja skaidrību, ko no Latvijā iegūstamā var izmantot ražošanā.

Pievienot komentāru

Aukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības; sestdien stindzinās pat -16 grādu salsAukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības, bet vēl vairāki simti ar ķermeņa atdzišanu nonākuši slimnīcā, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Draugiem Facebook Twitter Google+