Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
23. novembris, 2015
Drukāt

1935. gada 23. novembrī

23nov_tilts_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 23. novembrī, plkst. 12.30 liela ļaužu pulka klātbūtnē satiksmes ministrs B. Einbergs un labklājības ministrs V. Rubulis atklāja 308 metrus garo Vienības tiltu, kas pāri Daugavai savienoja Daugavpili ar Grīvu un simboliski arī Latgali un Zemgali (Sēlijas vārdu tolaik oficiāli lietoja reti).

Sākts būvēt 1930. gadā, tas bija Baltijā pirmais tērauda tilts – katra Vācijā izgatavotā kopne svēra ap 250 tonnu, bet izturēt kopnes spēja 400 tonnu slogojumu. Būvei bija ārkārtīgi liela saimnieciskā un stratēģiskā nozīme. Agrāk satiksmi pāri Daugavai uzturēja pārceltuve. Nedaudz kājāmgājēji un braucēji izmantoja arī dzelzceļa tiltu, taču tas nebija salīdzināms ar 12 metru plato jaunbūvi. Vienīgā nelaime – Grīvas pilsēta zaudēja ienākumus, ko nesa pārceltuve. Tas bija trieciens jau tā nabadzīgās pilsētiņas budžetam. Grīvu un Daugavpili apvienoja 1953. gadā.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+