×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

1943. gada 28. novembrī (5)

28nov_Teherana_2

Pirms 70 gadiem, 1943. gada 28. novembrī, sākās Teherānas konference, kurā piedalījās britu premjers Vinstons Čērčils, ASV prezidents Franklins Rūzvelts un PSRS diktators Staļins. Tā bija pirmā reize, kad vienuviet tikās visu trīs lielāko antihitleriskās koalīcijas valstu vadītāji.

Uzskata, ka tieši Teherānā Rūzvelts nolēmis nelikt šķēršļus Staļina vēlmei paturēt Baltijas valstis PSRS sastāvā. Galvenais tikšanās rezultāts bija lēmums par otrās frontes atklāšanu Eiropā. Konference notika PSRS vēstniecībā un ilga līdz 1. decembrim. Toni tajā noteica Staļins, kurš sabiedroto ietekmēšanai izmantoja nesenos padomju panākumus pie Kurskas. Rūzvelts gan mēģināja samiernieciski pieklusināt viņa atriebības ambīcijas Vācijai un teritoriālās pretenzijas. Staļina ierosinājumu pēc kara nošaut 100 tūkstošus vācu virsnieku Rūzvelts uzskatīja par joku, taču Staļins to bija domājis nopietni.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kurska drīzāk uzskatāma par taktisku vāciešu uzvaru ar atkāpšanos, jo ar divkāršu pārspēku krievi cieta 4-10 kārt lielākus zaudējumus – karavīri un dažādas ieroču grupas.

  2. Nekad nespeja atzit to, ka uzvara Kurska un citas uzvaras pret vaciesiem bija sabiedroto slependienestu palidzibas un amerikanu kara materiala del. To ari nespej atzit Putins, kurs velas atjaunot Stalina imperijas greznibu.

Draugiem Facebook Twitter Google+