×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

24.slēpojumā “Apkārt Alaukstam” uzvar Oskars Muižnieks

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vecpiebalgas novadā sestdien notikušajā 24. slēpojumā “Apkārt Alaukstam” 22 kilometru tautas distancē uzvarējis Oskars Muižnieks, kuram šī ir pirmā uzvara šajās sacīkstēs, informē sporta kluba “Alauksts” pārstāvis Uvis Avens.

Slēpojums “Apkārt Alaukstam” šogad pulcēja vairākus tūkstošus aktīvā dzīvesveida piekritējus. Jaunākajam dalībniekam bija vien trīs gadi, bet vecākajam – 82. Slēpojumā startēja ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas un Polijas slēpotāji.

Sacensības atklāja visjaunākie slēpotāji, sacenšoties četrās vecuma grupās. Pēc tam distancē devās “Sportland” tautas maratona dalībnieki, lai mērotu 22 kilometru distanci. Šajā distancē startēja lielākais slēpojuma dalībnieku skaits.

Finiša līniju pirmais šķērsoja Oskars Muižnieks, par pāris sekundēm apsteidzot Raivi Zīmeli, bet trešo vietu izcīnīja Juris Damškalns. 21. vietu šajā distancē izcīnīja divkārtējais pasaules čempions motokrosā ekipāžu klasē Kaspars Stupelis, kurš uz sacensībām dzimtajā Vecpiebalgā ieradās no treniņnometnes.

Savukārt 22 kilometru distancē sievietēm absolūtajā vērtējumā uzvarēja Anda Muižniece, otrajā vietā – Inga Paškovska, trešajā – Inese Zvirgzdiņa.

Slēpojuma uzvarētājs Muižnieks atzinis, ka “distance nebija viegla, jo reljefs vienmērīgs, kāpumu maz. Pāris pēdējos kalnos centos atrauties no sekotājiem. Raivis Zīmelis gan turpat visu laiku bija, bet zināju, ka finišā esmu ātrāks, tāpēc biju drošs par uzvaru”.

Tie, kuri nevēlējās startēt 22 kilometru distancē, varēja slēpot “Burusports” veselības distancē, veicot deviņus kilometrus. Šajā distancē vīriešu konkurencē ātrākais bija Renārs Birkentāls, otrajā vietā Sandijs Kļaviņš, trešajā – Arvis Jekimovs. Dāmām šajā distancē trīs ātrākās: Ieva Vaļska, Sanija Gobiņa un Tatjana Vovere.

Slēpojuma rīkotāji atzīst, ka pasākums izdevies godam, un šogad laika apstākļi nav pievīluši. “Atliek cerēt, ka arī nākamā ziema būs sniegota, lai varētu sarīkot jubilejas – 25.slēpojumu “Apkārt Alaukstam”,” norāda organizatori.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+