Latvijā

4 soļi, kā nopelnīt vairāk esošajā darba vietā0

Kurš gan nevēlas, lai viņi maciņos ik mēnesi ieripotu vairāk naudas? Kad jūs paskatās uz savu algas lapiņu, vai arī jūs nepārņem vēlme saņemt lielāku ciparu par savu ieguldīto darbu? Labā ziņa ir tāda, ka jūs gandrīz vienmēr varat palielināt savas peļņas iespējas – un panākt to varat, nemaz nepametot esošo darba vietu. Tomēr tas nav kaut kas, ko jūs varat darīt, vienkārši izstiepjot savu roku un lūdzot algas pielikumu. Jums arī nav jāpārzina visi ātrie kredīti, ja nepieciešami papildus līdzekļi, lai noturētos uz viļņa. Tā vietā jums vienkārši būs nepieciešama sistemātiska pieeja, lai jūsu ieguldītais darbs tiktu atalgots ar lielākiem naudas līdzekļiem. Tālāk esam apkopojuši un aprakstījuši četrus soļus, kurus jūs varat spert, lai palielinātu savas izredzes tikt pie ieņēmumu palielinājuma:

1. Pārziniet savu darba tirgus vērtību

Pirmais solis, lai nopelnītu vairāk esošajā darba vietā, ir zināt, cik jūs esat vērti. Veic nepieciešamos pētījumus. Daudzos uzņēmumos algu pārredzamība kļūst aizvien nozīmīgāka, tāpēc šodien nav nemaz tik grūti noskaidrot, cik daudz citi uzņēmumi maksā par to, ko jūs darāt savā darba vietā. Ņemiet vērā savu esošo pieredzi un izglītības līmeni, kā arī savus tiešos pienākumus. Izmantojiet dažādas tīmekļa vietnes algu salīdzināšanas nolūkam. Šis var būt kā papildus arguments nākamajās darba veiktspējas pārskatīšanas pārrunās ar savu vadītāju.

2. Turpiniet attīstīties un apgūstiet tirgū pieprasītas, jaunas prasmes

Ne vienmēr jūsu darba devējam ir jāapmaksā visas apmācības. Jūsu pašu interesēs ir nemitīgi attīstīties un sekot līdzi jaunākajām tirgus tendencēm savā jomā. Pēc kādām prasmēm šobrīd ir augsts pieprasījums? Prasmju pilnveidošanu ļaus jums tikt pie vairāk naudas un jūs būsiet daudz konkurētspējīgāks darba tirgū un algu pārrunās ar savu vadītāju. Vai darāt darbu, kur ir noteikts atalgojuma ierobežojums? Kad būsiet sasniedzis atalgojuma maksimumu šajā darba vietā, jūs, iespējams, varēsiet sākt apskatīt citas darbavietas, kas maksā vairāk par to, ko šobrīd darāt pie esošā darba devēja. Vai varbūt ir vērts kāpt pa karjeras kāpnēm? Izpētiet nākamo amata līmeni un noskaidrojiet, kādas prasmes jums vēl trūkst, lai varat tās apgūt.

3. Radiet savam uzņēmumam pievienoto vērtību

Būsim godīgi. Kad jūs strādājat kādā uzņēmumā, uzņēmums no jūsu darba sagaida pievienoto vērtību, tas sagaida, ka jūsu darbību rezultātā tas iegūs vairāk peļņas (lai kādi arī nebūtu jūsu pienākumi – tie visi ir vērsti uz šo vienu mērķi). Tieši tāpēc uzņēmums maksā jums algu, lai jūs to atpelnītu dubultā. Ja vēlaties iegūt vairāk naudas, jums ir jāpierāda sava vērtība uzņēmumā. Izpētiet, cik daudz ieguvumi uzņēmumam ir no jūsu darba, sastādiet sarakstu ar lietām, kuras esat paveikuši un ar kurām lepojaties, un kas papildus pievieno vērtību jūsu darba devējam. Kad būs pienācis laiks pārrunām ar vadītāju, šis saraksts ļaus jums atskatīties uz lietām, kuras iespējams pat būsiet jau aizmirsuši un tā arī nebūtu pieminējuši. Izmantojiet šo sarakstu kā atgādinājumu.

4. Izvēlieties pareizāko laiku

Ja plānojat prasīt amata vai algas paaugstinājumu, izvēlieties tam pareizo laiku, tam būs būtiska nozīme. Vispirms mēģiniet sarunāt tikšanos ar vadītāju, lai jums ir konkrēts datums, uz ko gatavot savu prezentāciju. Maksimāli ieplānojiet šo tikšanos laikā, kad jūsu uzņēmums ir uz veiksmes viļņa. Jums ir labas izredzes gūt panākumus, ja jūs varat sarunāt tikšanos ar savu priekšnieku vēl pirms pusdienlaika, jo no rīta lielākā daļa cilvēku ir labākā garastāvoklī. Labs variants ir piektdienas rīts (visi ir laimīgi un gaida nedēļas nogali), bet centieties izvairīties no pirmdienām.

Šādus un līdzīgus padomus par personīgajām finansēm varat iegūt, apmeklējot tiešsaistes vietni – www.credpro.lv, tās bloga sadaļā tiek apkopota noderīga informācija, kuru pielietot savā ikdienā ikvienam, kam rūp savu finanšu uzlabošana.

LA.lv