“Šis ir pozitīvi! Vairāk ir jāsatraucas par neredzamām operācijām” – IT eksperts par šodienas “Balticom” piedzīvoto kiberuzbrukumu 0

Kā jau ziņojām, šodien kiberuzbrukuma dēļ “Balticom” translētajos kanālos uz laiku nonācis Kremļa propagandas saturs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Kā sociālajos tīklos skaidroja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ivars Āboliņš, uzņēmumam “Balticom” šorīt noticis kiberuzbrukums, kā rezultātā uzņēmums zaudējis kontroli pār televīzijas retranslācijām.

Kiberuzbrukuma laikā visu “Balticom” retranslēto televīzijas programmu vietā ēterā bija redzams Krievijas propagandas saturs – Kremļa 9.maija parāde.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar NEPLP rīcībā esošu informāciju, “Balticom” operatora paša infrastruktūra nav kompromitēta. Kiberuzbrukums noticis satura piegādes partnerim ārpus Latvijas, un “Balticom” retranslēja šo mainīto saturu. “Situācijas noskaidrošana turpinās,” norāda Āboliņš.

TV24 raidījumā “Preses klubs” ceturtdien viesojās un situāciju komentēja Kirils Solovjovs IT drošības uzņēmuma “Possible Security” dibinātājs.

Viņš norāda: “Svarīgi saprast, ka mēs esam kiberkarā ar Krieviju jau vienpadsmito gadu vismaz. Tas notiek visu laiku. No tehniskās puses nekāda informācija, kā tieši tas ir panākts, nav izskanējusi. Vajag saprast, ka ne vienmēr tā uzreiz ir tehnoloģija, ir tāda lieta kā iekšējie apdraudējumi, varbūt kāds cilvēks.”

IT eksperts arī uzskata, ka iesaistītās puses noreaģēja saprātīgi, “noraujot kloķi” un tūlīt to apturot. Viņš arī nedomā, ka tas varētu būt bijis datorvīruss. Drīzāk viss noticis ļoti apzināti.

Tāpat arī K.Solovjovs atgādina, ka pirms 11. vai 12. Saeimas vēlēšanām notika kas līdzīgs – tika uzlauzts Draugiem.lv, kur tika rādīta Putina seja un skanējusi Krievijas himna.

Vai par to ir jāsatraucas? “Vairāk ir jāsatraucas par neredzamām operācijām.”

Šis incidents esot jāvērtē pat pozitīvi, jo tas saliedēšot sabiedrību. Tiem, kuri paši zina, kurā pusē viņi atrodas, viss esot skaidrs.

Pilns raidījums skatāms šeit: