×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Baltijas valstu prezidenti saņems Vācijas preses izdevēju balvu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Vācijas preses izdevēju savienība nolēmusi apbalvot Latviju, Lietuvu un Igauniju ar balvu “Zelta Viktorija gada eiropiešiem”, ko pasniegs 6. novembrī, Vācijas izdevēju naktī Berlīnē, vēsta Valsts prezidenta kanceleja.

Šo apbalvojumu savu valstu vārdā saņems Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess un Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

“Šī balva ir augsts novērtējums Baltijas valstu attīstībai un sasniegtajam, kopš neatkarības atgūšanas. Sasniegts ir patiesi daudz. Tādēļ man būs liels pagodinājums šo balvu saņemt, kopā ar Lietuvas un Igaunijas prezidentiem pārstāvot Baltijas valstis Vācijā,” atzīst Andris Bērziņš.

Vācijas preses izdevēji uzsver, ka, apbalvojot Baltijas valstis, vēlas izcelt un godināt īpašos Baltijas valstu sasniegumus. Tāpat Vācijas preses izdevēju savienība šādi atgādina par miermīlīgo un uz Eiropu vērsto Baltijas tautu iesaisti Baltijas ceļā, kas kā triju tautu nevardarbīgs protests pret okupāciju, par neatkarību un brīvību vēl šodien ir piemērs visai Eiropai.

Vācijas preses izdevēji vienlaikus norāda uz Baltijas valstu konsekvento un izlēmīgo virzību uz pievienošanos Eiropas Savienībai jau pēc neatkarības atgūšanas. “Latvija, Igaunija un Lietuva veiksmīgi noslēgušas politiskās un ekonomiskās transformācijas procesus un šobrīd izceļas kā vieni no spilgtākajiem plašākas Eiropas integrācijas atbalstītājiem. Tādējādi Baltijas valstis uzskatāmas par simbolu veiksmīgam Eiropas Savienības paplašināšanās procesam,” savā paziņojumā par balvu uzsver Vācijas preses izdevēju savienība.

Runājot par šī brīža situāciju, Vācijas preses izdevēji norāda, ka visas trīs valstis ir piemērs saimnieciskam panākumam Eiropas Savienībā, jo Baltijas valstis ir spējušas veiksmīgi risināt ekonomiskās krīzes radītās problēmas.

Šogad Vācijas izdevēju naktī (Publishers’ Night) iecerēts īpaši uzsvērt brīvības un viedokļu dažādības nozīmi, ņemot vēra to, ka šogad tiks atzīmēta 25. gadadiena kopš Berlīnes mūra krišanas.

Vācijas preses izdevēju savienība apvieno 400 izdevniecību ar ap 6000 dažādiem periodiskajiem izdevumiem, kopumā sastādot 80% no visas šīs jomas tirgus. Savienība biedri ir tādi izdevēji, kā, piemēram, Spiegel-Verlag, Burda Media, Vogel Business Media, Reader’s Digest.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Kaut ka jau Vacijai ir janosedz sava sena un sodienas divkosiba attieciba pret Baltijas valstim … Izraelai ta maksajusi pie triljona .. reparacijas, bet ko esam sanemsi mes, izskaustie no lidzigi vainigiem R-M pakta biedriem un Eiropas sadalitajiem … ???!!!

    … Es, personigi nebutu klat, vai ari nepienemtu sadu preses pili, kas nak no kadas valsts VP kanclejas, drosi ar Merkeles iniciativu, kura strada saja krizes bridi parak aizdomigi …

Draugiem Facebook Twitter Google+