×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

5 lietas, kas notiek ar tavām kājām, kad tu novelc augstpapēžu kurpes

Foto no žurnāla "Praktiskie Rokdarbi"Foto no žurnāla "Praktiskie Rokdarbi"

Katras sievietes dzīvē pienāk laiks, kad viņa saprot: augstpapēžu kurpju nēsāšana vienkārši nav vairs tā vērta.

Atvērtie purngali, vizuāli garāks augums un tas, ka tavas kājas augstpapēžu apavos izskatās fantastiski, vienkārši nav tā vērts, ja jāpacieš ādas nobrāzumi, saspiestas  pēdas un aizkaitinājums.

Novelc augstpapēžu apavus un, iespējams, ka tas liks tev uz mūžīgiem laikiem atbrīvoties no šāda veida apaviem.

Tavas kājas kļūst garākas

Lai arī augstpapēžu apavi liek tavām kājām vizuāli izskatīties garākām, tomēr tieši atteikšanās no augstpapēžu kurpēm padarīs pašas kājas patiešām garākas nenēsāšana. Kāds 2012. gadā publicēts pētījums atklāja, ka sievietes, kuras regulāri nēsā apavus ar augstiem papēžiem, ne tikai iet mazākiem solīšiem (gan ar augstpapēžu apaviem, gan basām kājām), bet viņām ir arī īsāki ikru muskuļi. Tas notiek tādēļ, ka tu pierodi staigāt ar nostieptām pēdām, tavs papēdis lielāko daļu laika ir potītes augstumā un reti kad tiek izstiepts dabiskajā garumā. Dažādu stiepšanas vingrinājumu kombinācijas un, kas ir pats svarīgākais, staigāšana pēdu balstošos, zemos apavos, palīdzēs taviem ikriem atgūt dabisko formu.

Tava mugura jūtas daudz labāk

Papēžkurpes liek tavam dibenam izskatīties fantastiski viena iemesla dēļ – tās pavirza tavu iegurni, liekot tavam dibenam atšauties atpakaļ. Tas rada papildus spiedienu mugurkaula jostasvietas rajonam, kā arī muskuļiem, kas to stabilizē.

Dažas sievietes, kuras pastāvīgi nēsā tikai augstpapēžu apavus, saskaras ar spondilolistēzi – viena vai vairāku skriemeļu izvirzīšanos attiecībā pret citiem, kādēļ cieš mugurkaula nervi, un tiek izjustas sāpes. Tiklīdz tu novelc augstpapēžu apavus, tava mugura atgriežas normālā anatomiskā pozīcijā, samazinot spriedzi uz krustu apvidu.

Tev var sāpēt papēži

Tas nenotiek tikai tādēļ, ka augsti papēži saīsina tavus ikrus, tie arī samazina tavas Ahileja cīpslas. Kad tu pēkšņi uzvelc laiviņas vai citus apavus bez papēža, liekot savai pēdai nostāties normālā leņķī, tu palielini spriedzi uz jau tā stingrajām cīpslām.

Cilvēkiem ar plantāro fascītu (biezo cīpslaudu iekaisumu) var papildus saasināt esošās papēža sāpes. Par laimi, šīs sāpes pāries, tiesa, varbūt tās ilgs vairākas dienas, nedēļas vai pat mēnešus, ja esi praktiski dzīvojusi augstpapēžu kurpēs. Nēsājot zemus apavus, cīpsla agri vai vēlu atgriezīsies normālā garumā un papēža sāpes pazudīs.

Pāriet sāpes ceļos

Lai arī cik milzīgs būtu tavs dibens, tad, kad tu uzvelc augstpapēžu kurpes, tavs gravitācijas centrs pavirzās uz priekšu no tās vietas, kur tam būtu jābūt. Tas nozīmē, ka papildus svars jāiztur tavu ceļu cīpslām un saitēm. Kā izrādās, pie ceļa sāpēm nebūt vienmēr vainīga skriešana un, iespējams, ka tā nemaz nav jāpārtrauc.

Uzlabojas tava līdzsvara sajūta

Regulāra augstpapēžu apavu nēsāšana var likt tev biežāk sasvērties un pakrist pat tad, ja šodien tu esi uzvilkusi laiviņas. 2015. gadā veikts pētījums, kura izpētes objekts bija Dienvidkorejas aviosabiedrības stjuartes, atklāja, ka pāris gadu laikā, kad regulāri tiek nēsāti augstpapēžu apavi, rodas pamatīgs disbalanss starp dažādiem pēdas muskuļiem, tādēļ potītes kļūst nestabilas un ievērojami pasliktinās cilvēka līdzsvars.

Bet, ja tu ikdienā nēsā zemu apavus, tad pēdas muskuļi darbojas un tiek noslogoti tieši tā, kā paredzēts, apgalvo zinātnieki.

 

Avots: www.womenshealthmag.com

zeltene

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+