×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

7 labas lietas iesaka žurnāla “Mājas Viesis” žurnāliste Ilze Vītola

GRĀMATA

Apgāds “Neputns” laidis klajā grāmatu par mākslinieku Sigismundu Vidbergu (1890 – 1970). Viņš ilustrējis 270 grāmatas, veidojis plakātus, karikatūras, šaržus, ekslibri un firmas zīmes. Darinājis metus vitrāžām, porcelāna apgleznojumiem, tekstilizstrādājumiem, bijis scenogrāfs, kostīmmākslinieks un pedagogs.

“Tomēr latviešu mākslas kopainā Vidbergs vairāk populārs kā elegants erotisko motīvu interprets, kurš pat visriskantākajos tēmu risinājumos saglabājis klasisku mēra izjūtu, tēlainībā piepulcējoties Latvijas nozīmīgāko Art Déco stila mākslinieku saimei,” vērtē grāmatas autore Marita Bērziņa.

FILMA

Mūžam šarmantais Pīrss Brosnans

Mīlas frontē man konkurentu nav vēl aizvien – ir pārliecināts sirmot sākušais Ričards Heigs. Tomēr viņa jaunā sieva ir citos ieskatos un grasās precēties ar jaunu un veiksmīgu uzņēmēju. Lai atgūtu sievu, Ričardam Heigam ienāk prātā spoža doma…

Romantiska komēdija “Kā mīlēties ar angli” (ASV). Režisors Toms Vaughans. Lomās: Pīrss Brosnans, Džesika Alba, Selma Hajeka. No 7. augusta kino “Splendid Palace”, Rīgā.

SARĪKOJUMS

Labākās izrādes Cēsīs

Cēsu Mākslas festivāla laikā koncertzālē “Cēsis” var noskatīties šā gada “Spēlmaņu nakts” balvai nominētās izrādes, kā arī tās, kas guvušas atzinību iepriekšējos gados.

7. augustā pulksten 20 Jaunā Rīgas teātra izrāde “Ziedonis un Visums” Alvja Hermaņa režijā.

8. augustā plkst. 20 Nacionālā teātra izrāde “Antigone” Elmāra Seņkova režijā.

9. augustā plkst. 20 Dailes teātris ar Pītera Šēfera “Equus” Lauras Grozas-Ķiberes režijā.

IZSTĀDE

Galerijā “Māksla XO” Rīgā, Elizabetes ielā 14 līdz 25. augustam aplūkojama Paulas Zariņas personālizstāde “Apziņas”.

“Tie ir maģiski brīži, kad acu priekšā uz sekundes tūkstošdaļu redzu ko ļoti skaidru līdz mirklim, kad samirkšķinu acis un šī neizmērojamības, pilnības, pat laimes apjauta ir zudusi. Tā ir acumirklīga piepildījuma apziņa, kas tikpat acumirklīgi pazūd,” savus darbus raksturo Paula Zariņa.

JAUNUMS

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) projektā “Katram savu tautas tērpu” izdevis unikālu kalendāru “Dienrādis 2016” ar Nila Viļņa fotogrāfijām, kas tapušas Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, pie Veczemju klintīm, Ķemeru purvā un tā apkārtnē. “Vēlējos apvienot latviešu senās tradīcijas – tautas tērpu, zīmju veidošanu un mistisko pasaules uztveri ar 21. gadsimtā pieejamām tehnoloģijām, uzsverot laika rituma tendenci atkārtoties,” savu ideju pauž Nils Vilnis.

GARŠĪGI!

Gaisīgais baudījums.

Pusglāzei aveņu pievieno 3 olu baltumus, 4 ēd. k. cukura un ar mikseri puto, līdz izveidojusies gaisīga, vijīga masa. Pasniedz vai nu ar pienu, vai vaniļas mērci (olu dzeltenumus sakuļ ar 2 ēd. k. cukura un šķipsniņu vaniļas cukura, pievieno glāzi karsta piena, karsējot mazliet iebiezina un atdzesē), vai ar aveņu mērci (ogas saspaida un sajauc ar cukuru).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+