Latvijā
Rīga

Apsver Rīgas atkritumu apsaimniekošanas konkursa rezultātu pārsūdzēšanu0

Foto: Gundega Skagale

Apvienība “Pilsētvides serviss” un “Lautus” pārsūdzēs Rīgas atkritumu apsaimniekošanas konkursa rezultātus, ja atradīs pozīcijas, kuras var apstrīdēt, aģentūrai LETA sacīja “Pilsētvides servisa” pārstāve Olga Ribkina.

Pašreiz abu apvienības dalībnieku – “Pilsētvides serviss” un “Lautus” – juridiskie departamenti strādā pie Rīgas atkritumu apsaimniekošanas konkursa rezultātu izvērtēšanas, atkātoti pārskatot nolikuma prasības.

“Tas ir ne tikai pašu uzņēmumu, bet arī Rīgas iedzīvotāju un pašvaldības interesēs, jo tik vērienīgs konkurss notiek pirmo reizi, un ir svarīgi, lai visas tā pozīcijas būtu ne tikai korekti noformulētas uz papīra, bet arī atbilstoši realizējamās reālajā darbībā.

Ja tiks atrastas pozīcijas, kuras var apstrīdēt, apvienība pārsūdzēs konkursa rezultātus,” uzsvēra uzņēmuma pārstāve.

Būtu svarīgi, lai konkurss noritētu bez liekās un nepamatotas aizķeršanās, lai Rīgas iedzīvotāji varētu pēc iespējas ātrāk saņemt kvalitatīvus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus, kurus jau gaida vairākus gadus, piebilda Ribkina.

“”CREB Rīga” uzvara Rīgas atkritumu apsaimniekošanas konkursā mūs apbēdina, bet nebiedē, jo “Pilsētvides serviss” jau savlaicīgi bija piestrādājis pie risku sadalījuma, nostiprinot savas pozīcijas Latvijas novados un it īpaši Malienas reģionā. Mums ir pietiekami daudz resursu un jaudas, lai startētu arī citu novadu konkursos ar gana lielām uzvaras izredzēm, kā arī izskatam iespējas par dalību konkursos Igaunijā un Lietuvā,” skaidroja “Pilsētvides servisa” valdes loceklis Jurģis Ugors.

“Sadzīves atkritumu apsaimniekošana ir tikai piektā daļa no mūsu biznesa. Mēs turpināsim attīstīt pamatbiznesu, kas vēsturiski bija saistīts ar dažādu bīstamo atkritumu apsaimniekošanu – medicīnas atkritumiem, būvgružiem, ražošanas atkritumiem un citiem. Kā arī strādāsim pie vakuumtehnikas pakalpojumu klāsta paplašināšanas un kvalitātes uzlabošanas. Nostiprinot un paplašinot esošās pozīcijas, sadarbībā ar mūsu ilggadējiem partneriem, mēs turpināsim nodrošināt bīstamo atkritumu apsaimniekošanu Baltijas valstīs,” pauda “Lautus” valdes loceklis Agris Marks.

Jau ziņots, ka atkritumu poligona “Getliņi” apsaimniekotājs SIA “Getliņi EKO” ir noslēdzis 686,3 miljonu eiro vērtā Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības procedūru un par konkursa uzvarētāju atzinis “CREB Rīga”, aģentūru LETA informēja “Getliņi EKO” pārstāve Linda Vītola-Barānova.

“CREB Rīga” apvienojušies divi sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēji SIA “Clean R” un SIA “Eco Baltia vide”.

Pēc Vītolas-Barānovas vārdiem, izvēlētā partnerība nodrošinās Rīgas iedzīvotājiem stabilu, prognozējamu un kvalitatīvu pakalpojumu ilgtermiņā. Pašvaldībai izvēlētais publiskās-privātās partnerības modelis nodrošina iespēju nenoslogot pašvaldības budžetu ar pakalpojuma nodrošināšanas un investīciju izmaksām.

Piedāvājumus procedūras otrajā kārtā iesniedza divas kandidātu apvienības: sadzīves atkritumu pakalpojumu sniedzēju SIA “Clean R” un SIA “Eco Baltia vide” izveidotā kapitālsabiedrība “CREB Rīga”, un SIA “Pilsētvides serviss” un SIA “Lautus” izveidotā personu apvienība “Pilsētvides serviss un Lautus”.

Atbilstoši publiskās-privātās partnerības procesam, konkursa uzvarētājs veidos kopuzņēmumu ar SIA “Getliņi EKO”, lai nodrošinātu Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un investīcijas turpmākos 20 gadus.

Kā atklāja Vītola-Barānova, lielākās investīcijas Rīgas atkritumu apsaimniekošanas sistēmā paredzētas tuvāko divu gadu laikā. Visas investīcijas jāīsteno septiņu gadu periodā, lai Rīgā izveidotu sistēmu un infrastruktūru, kas ļauj pilsētai un Latvijai sasniegt Eiropas Savienības izvirzītos mērķus atkritumu apsaimniekošanā un pārstrādē līdz 2025. un 2030.gadam.

Pirmajā un otrajā projektu gadā 81% jeb 22,3 miljoni eiro investēs visas infrastruktūras izveidē, otrajā un trešajā projektu gadā – 4,86 miljonus eiro investēs atkritumu dalītās vākšanas iespēju palielināšanā un reģenerācijai jaudas sagatavošanai, no ceturtā līdz septītajam projekta gadam – 285 tūkstošus eiro ieguldīs bioloģiskās atkritumu savākšanas konteineru iegādē, bet no septītā līdz 20.projekta gadam ieguldīs investīcijas sistēmas uzturēšanai un modernizācijai, kā arī sabiedrības izglītošanai. Vienlaikus tas būs investīciju atguves periods.

Saistītie raksti

Tāpat ziņots, ka 2017.gadā “Getliņi EKO” apgrozījums bija 17,247 miljoni eiro, kas ir par 21,5% vairāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 73% un sasniedza 1,028 miljonus eiro.

“Getliņi EKO” nodarbojas ar Baltijas lielākā atkritumu poligona “Getliņi” apsaimniekošanu Stopiņu novadā un īsteno lielāko vides aizsardzības projektu Baltijas valstīs. Kompānija “Getliņi EKO” reģistrēta 1997.gadā. Uzņēmums pieder Stopiņu novada domei (2,08%) un Rīgas domei (97,92%).

LA.lv
Barbara Ālīte
Latvijā
Jēkabpilī par 11 855 eiro īstenos divas iedzīvotāju iniciatīvas
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 5
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Latvijas pilsone pārvērtē savas spējas Maskavā
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Cienīgtēvs neatzīst grēku: par cilvēka sabraukšanu uz apsūdzēto sola nonācis mācītājs
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Norvēģijā bruņots vīrietis ar zagtu ātrās palīdzības mašīnu notriecis vairākus gājējus
3 stundas
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pie ceļa zīmes piesietā un pamestā kucēna saimniece ieradusies policijā
51 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 5
3 stundas