×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. marts, 2017
Drukāt

” Abavai” prestižā izstādē Vācijā – zelts par brandvīnu un sidru (3)

Foto no Abavas vīna darītavas arhīvaFoto no Abavas vīna darītavas arhīva

Vienā no Eiropas lielākajām nozares izstādēm ” Apfelwein Weltweit” Vācijā, Frakfurtē, Latvijas vīna darītava ” Abava” saņēmusi četras godalgas. Konkursā “Pomme d’Or” starptautiskas žūrijas balvu ” Zelta ābols” saņēmuši “Ābolu sidrs” ” Premium Bruts” un brandvīns ” Ābols Ozolā”, bet ar ” Sudraba āboliem” godalgoti ” Ābolu Pommo” un ” Ābolu Brandvīns”.

“Šajā pasākumā piedalījāmies jau trešo gadu, tāpēc ir īpašslepnums, ka arī šogad esam atgriezušies, rokās turot godalgas Zelta un Sudraba ābolu izskatā. Augstais novērtējums sniedz pārliecību, ka izvēlētais attīstības ceļš ir pareizs un mūsu rokraksts tiek novērtēts. Lai arī Latvijā vīna darīšanas tradīcijas ir salīdzinoši nesenas, esmu pārliecināts, ka ar mērķtiecīgu darbu un nemitīgi pilnveidojoties, arī mēs varam sevi iezīmēt pasaules vīna darīšanas kartē ar unikāliem un augstvērtīgiem dzērieniem,” saka darītavas īpašnieks Mārtiņš Barkāns.

Viņš arī atzīst, ka dalība šajā pasākumā ir svarīga ne tikai kā vēlme apliecināt savu dzērienu kvalitāti, bet arī ir iespēja sekot līdzi nozares attīstībai, jaunākajām dzērienu darīšanas tendencēm un veidot kontaktu tīklu. „Šo trīs gadu laikā izstādē satiktie cilvēki ļāvuši mums nodibināt veiksmīgas biznesa attiecības un paplašināt savus eksporta apjomus, ik gadu atrodot jaunus sadarbības partnerus. Arī šis gads nav izņēmums – esam nostiprinājuši sadarbību ar vairākiem Vācijas restorāniem un vīna tirgotājiem, kas mūsu produkciju piedāvās Hesenes reģiona veikalos, kā arī plānojam sākt eksportu uz vēl dažiem jauniem eksporta tirgiem Eiropā.”

” Apfelwein International” ir viens no centrālajiem ābolu vīna un sidra darīšanas notikumiem pasaulē. Izstāde – festivāls norisinās Frankfurtē, Hesenē – Vācijas reģionā, kas jau izsenis slavens ar lieliskiem ābolu vīniem, un vienkopus pulcē vīnu un sidru darītājus, kuru dzērieni top dabīgā veidā no īstas ābolu sulas. Šogad izstādē piedalījās ap 100 dalībnieku no 18 valstīm un trīs kontinentiem, kuri kopumā prezentēja 500 dažādus dzērienus. Šis gads ir īpašs ar to, ka uzskatāmi pieaug Baltijas jūras reģiona valstu darināto dzērienu kvalitāte. Izstādē ļoti pamanāmas bija tādas valstis kā Dānija, Zviedrija un arī Lietuva. Latviju pārstāvēja divas vīna darītavas.

Ābolu vīna un sidra festivāls ik gadu notiek īpašā gaisotnē – vēsturiskā biedrības namā Palmgarten, kas atrodas botāniskajā parkā. Savukārt konkursa Pomme d’Or apbalvošanas ceremonija 25.martā norisinājās pieczvaigžņu luksusa viesnīcā ” Grandhotel Hessischer Hof”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nez kāpēc pie mums ,,Maxsimā,, tirgo kaut kādu no Krievijas vesto ļergu ar urliskajiem nosaukumiem kiriļicā. Kur palicis mūsu pašu Latvijas šņabītis , no GRAUDIEM brūvētais , nevis no akmeņoglēm ???

  2. Malači! Tikai… kādēļ attēlā vīnogulāji fonā, bet rakstā atklājas, ka atzinība gūta par ābolu brūvējumiem? 🙂

  3. Patiess prieks!!!Veiksmes-turpmāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+