×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Abdulmuslimova holdings nopērk 50% “DK Daugava”

Foto - LETAFoto - LETA

Daudznozaru kompānijas “DK Daugava” 50% pārdoti uzņēmēja Bislana Abdulmuslimova vadītajai kompānijai “AB holdings”, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Daugavas” pārstāve Dace Skadiņa.

“”AB Holdings” pieņēmis stratēģisku lēmumu attīstīt arī piena un piena produktu ražošanas biznesu. Šīs stratēģijas ietvaros “AB holdings” kļūst par 50% daļu īpašnieku uzņēmumā “DK Daugava”. Sadarbības mērķis ir kopīgiem spēkiem nostiprināt “Daugavas” zīmola tirgus pozīcijas Latvijā un virzīt šī zīmola produktus eksporta tirgos, kur jau ir pazīstami citi “AB holdinga “izstrādājumi. “AB holdings” pašlaik jau eksportē zivju produktus uz vairāk nekā 30 valstīm un gaļas izstrādājumus uz desmit valstīm,” norādīja Skadiņa.

Savukārt “DK Daugava” valdes priekšsēdētājs Aigars Vaivars ir gandarīts par noslēgto darījumu.

“Zīmols “Daugava” asociējas ar izcilu kvalitāti. Mūsu produktus bieži izvēlas ārvalstu tūristi, tāpēc sapratām, ka jāturpina attīstība arī ārpus Latvijas. Kopā ar jauno investoru mums būs lielākas iespējas atrast jaunus tirgus un realizācijas kanālus, kā arī paplašināt produkcijas klāstu, lai Latvija pircējiem ārzemēs asociētos ne vien ar neskartu dabu, bet arī kvalitatīvu pārtiku. Sadarbība ar spēcīgu, pieredzējušu vietējo partneri ir loģisks solis “Daugavas” turpmākai izaugsmei – domāju, ka pircēji noteikti būs ieguvēji,” norādīja Vaivars.

Savukārt “AB holdinga” prezidents Abdulmuslimovs akcentēja, ka nevēlas pieļaut Latvijas uzņēmumu nonākšanu ārvalstu īpašnieku rokās.

“Zīmols “Daugava” lieliski papildinās holdinga pārtikas produktu grozu, kuru mēs piedāvājam patērētājiem Latvijā un ārvalstīs. “AB holdinga” stratēģija ir blakus jau esošajiem gaļas un zivju pārstrādes virzieniem attīstīt arī piena un piena produktu ražošanu. Piens mums ir jauna nozare, un mēs esam priecīgi uzsākt tajā darbību,” sacīja uzņēmējs.

Puse uzņēmuma daļu joprojām paliek “Daugavas” saimnieka un dibinātāja Vaivara īpašumā. Par turpmākajiem izaugsmes plāniem uzņēmums informēs tuvākajās nedēļās.

Kā ziņots, pirms divām dienām Vaivars paziņoja, ka ieinteresēts sameklēt līdzīpašnieku Krievijā, kuram ir tirdzniecības kanāli un interese attīstīties.

“Izskatu visus racionālos piedāvājumus no jebkurā valodā runājošiem investoriem, galvenais nosacījums – vēlme attīstīties atbilstoši “Daugavas” kvalitātes standartiem un saimnieciski īstenot uzņēmuma stratēģiju. Meklējam sadarbības partneri – līdzīpašnieku Krievijā, kas pats ir ieinteresēts šajā plašajā tirgū attīstīties un kam ir tirdzniecības kanāli un drošas iespējas realizēt preci,” biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja Vaivars.

Viņš arī norādīja, ka Krievijas tirgū saredz lielu paplašināšanas potenciālu.

“Patlaban 80% augstākās jeb “Premium” kategorijas produktu izplatām Latvijā, un paplašināties īsti nav kur. Visa minētā sakarā esmu nodibinājis arī SIA “Daugava-1″, bet par tā darba sākšanu paziņošu atsevišķi, jo pagaidām darbs nenotiek,” sacīja Vaivars.

Kā ziņots, informācija “Daugavas” mājaslapas krievu versijā liecina, ka uzņēmums piedāvā iegādāties pusi kompānijas akciju un izplatīt produkciju ar “Daugavas” zīmolu Krievijas tirgū. Tāpat tiek piedāvāts iegādāties visu uzņēmumu par 6,75 miljoniem eiro (4,725 miljoniem latu) ar lielu potenciālu Krievijas tirgū.

“Kopīgs bizness – ražojam Latvijā, jūs pārdodat Krievijā. Laba iespēja kopīgam biznesam – “Premium” klases produkcijas izplatīšana Krievijas tirgū, piedāvājot iegādāties 50% uzņēmumā,” teikts mājaslapā.

Savukārt AS “Swedbank” pārstāve Kristīne Jakubovska “Nozare.lv” iepriekš norādīja, ka komentārus par klienta paplašināšanās plāniem un biznesa attīstības plāniem var sniegt tikai pats uzņēmums.

“Tas ir klienta biznesa attīstības jautājums – būtībā viņš drīkst piesaistīt jebkādus investorus. Katrā ziņā patlaban ar Vaivaru bankai ir korektas attiecības,” sacīja Jakubovska.

Kā ziņots, 2011.gada 22.novembrī Zemgales apgabaltiesa izbeidza tiesvedību civillietā, kurā AS “Swedbank” vērsās pret SIA “Daudznozaru kompānija “Daugava””, prasot piedzīt parādu 1 265 000 latu apmērā. Līdz ar to pēc deviņus mēnešus ilga konflikta tika panākts oficiāls mierizlīgums.

Saspīlējums starp “Daugavu” un “Swedbank” izveidojās 2011.gada 14.janvārī, kad banka pieprasīja “Daugavai” atmaksāt aizdevuma līdzekļus 1,17 miljonu latu apjomā, uzlika vairākus apgrūtinājumus “Daugavas” un “Piena un maizes nama “Daugava”” aktīviem, kā arī apķīlāja saistīto personu naudas līdzekļus un mantu. Savukārt kompānijas pārstāvji norādīja, ka “Swedbank” demonstrē finanšu terorismu un neierobežotu varu, pieprasot atmaksāt aizdevuma līdzekļus, neraugoties uz pildītajām saistībām.

“Daugava” 19.janvārī saņēma “Swedbank” izsūtīto paziņojumu par komercķīlas tiesību izlietošanu, kurā teikts, ka bankai ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu par brīvu cenu bez tiesas starpniecības un izsoles rīkošanas, ja 30 dienu laikā pēc paziņojuma iesniegšanas Komercķīlu reģistra turētājam nav izpildītas ar komercķīlu nodrošinātās saistības jeb atmaksāta visa kredīta summa. Uzņēmuma vēlme bijusi panākt, lai šis lēmums tiktu pārskatīts un tiktu saglabāts apmēram 20 miljonu eiro (14 miljoni latu) vērtais bizness.

“Daugavai” patlaban ir 39 tirdzniecības vietas, kompānija ražo aptuveni 70 dabīgu piena produktu veidu, aptuveni 90 maizes un konditorejas izstrādājumu veidu un 13 nosaukumu gaļas izstrādājumus “Daugavas delikateses”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+