×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Āboltiņa: partijām nevienojoties, prezidents premjera amatam varētu nominēt Riekstiņu (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Partijas "Jaunais laiks" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un ārlietu ministrs Māris Riekstiņš piedalās Saeimas frakcijas vadītāju un iespējamo valdības ministru sanāksmē, kurā tiks apspriesti priekšlikumi saistībā ar budžeta grozījumiem un valdības deklarāciju.

Premjera amata kandidāts, ko varētu piedāvāt Valsts prezidents Andris Bērziņš, ja partijas līdz 7.janvārim nespēs vienoties šajā jautājumā, varētu būt Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš, uzskata Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

“Man liekas, ka nevienam nav īpašu šaubu, kurš ir šis kandidāts, kuru prezidents gatavojas nosaukt 7.janvārī,” žurnālistiem sacīja Āboltiņa. Viņa piebilda – ja prezidents norādīja, ka šī cilvēka vārds jau izskanējis, tad nevajag “trīs reizes minēt”.

Taujāta, vai tas varētu būt Riekstiņš, politiķe atbildēja: “Domāju, ka jā.”

Vienlaikus Āboltiņa uzsvēra, ka “Vienotība” neatsakās no savām tiesībām izvirzīt valdības vadītāja amata kandidātu, bet tas, visticamāk, notiks pēc Jaunā gada, lai būtu pārliecība, ka par kandidātu panākta vienošanās.

Kā uzsvēra politiķe, jaunajai valdībai jāspēj radīt miera un pārliecības sajūta, ka 11.Saeimā ievēlētie politiķi ir pelnījuši šos mandātus.

Kā ziņots, Bērziņam esot padomā konkrēts premjera amata kandidāts, kuru piedāvāt partijām, ja tās nespēs vienoties līdz 7.janvārim, taču tas nebūšot nekāds pārsteigums, jo šī cilvēka vārds jau ir publiski izskanējis starp partiju apspriestajiem augstā amata potenciālajiem pretendentiem.

Bērziņš šorīt telekanālā LNT stāstīja, ka vakar ap pusdienas laiku “Vienotības” pārstāvji viņam ziņojuši, ka izskatot trīs potenciālos kandidātus premjera amatam.

No “Vienotības” rindām Bērziņa “favorīts numur viens” ir Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs, kura galvenais pluss esot informētība un izpratne par aktuālajiem politikas procesiem.

Savukārt otrdien Latvijas Radio prezidents atklāja, ka premjera amata kandidāti ir vairāki, starp tiem ir ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš un bijušais Latvijas vēstnieks Japānā Vaivars.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. RP+Vienotība=Zaglerība Atbildēt

  Vienotība! Zaķa nodokļu apiešanas shēmas. Pabrika vīzdegunīgais izteikums par muļķiem, kuri strādā par simts latiem. Viņķeles čuriki un melošana, pensionāru darba nonicināšana. Kampara mahinācijas un tumbočka. Pulka un Škapara siltās vietiņas. Āboltiņas varaskāre, cinisms, iedomība un liekulīgā daba, kas īpaši spilgti izpaudās mītiņa pret Latvenergo tarifiem laikā. Āboltiņas neremdināmā tieksme būt uzmanības centrā, kas it īpaši izpaudās pēc hokeja spēles, kad viņai par visām varītēm bija jāsaka runa, kas gala rezultātā, līdzjutēju svilpienu iespaidā, izvērtās par totālu Ābotiņas krahu (Dinamo! Dinamo! Dinamo!). L.Mūrnieces personīgās ballītes laikā izmantotais dienesta auto. Čigānes kontrabandas preces. Kariņa nekompetence izdodot rīkojumu, par kura sekām samaksāja nodokļu maksātāji. Buiķa dēlam dzejniekam speciāli izveidotais amats SM. Viņķeles vīram Viņķelim sarūpētā lielā pensija. Čaklā rebes ar sievas firmu un nodokļiem. Āboltiņas vīra atrašanās pie politiskās barotavas. Circenes nežēlīgie eksperimenti ar medicīnas sfēru. Ēlertes, neskatoties uz daudzo mīnusu skaitu, raušanās pie varas, kā arī Ēlertes ārštata padomnieces labi apmaksātais amats, kurš tradicionāli tiek pildīts bez samaksas. Vilka necieņa pret aizbraucējiem, augstprātīgi pasakot, lai taču viņi brauc. Vilka nespēja izsekot notiekošajam Liepājas metalurgā, kaut Lipmans viņu vēstulē jau laicīgi brīdināja, par tur notiekošajām nelikumībām. Dombrovska līdzdalība Valsts autoceļu fonda iznīcināšanā un Latvijas autoceļu sagraušanā. Dombrovska meli pirms pašvaldību vēlēšanām par pensiju nesamazināšanu. Dombrovska ģimenes kredīta īpaši labvēlīgie noteikumi, un latviskās versijas grāmatas izdošana un tulkošana, par Kuveitas naftas kompānijas naudu. Lata likvidācija un valsts fiskālās un monetārās neatkarības zaudēšana. Pārmērīgā konsolidācija, iedzenot tautu nabadzībā un izmisumā, neprasme attīstīt valsti, radot ilgtermiņa attīstības vīziju un plānu, kas būtu saistīta valsts konkurētspējas būtisku palielināšanu, kās arī ievērojamu nabadzības samazināšanu, absolūta neatbilstība tiesiskuma un godīgas valsts pārvaldes principiem. Vienotība!

 2. Ievērojiet prezidenta taktiku: viņš izvirza tos V pārstāvjus, kuru prombūtne vājinātu pašu V, tāpēc šie V
  pārstāvji paši “neiet”. Āboltiņas vai Reira prombūtne Saeimā var nopietni iedragāt ES naudas pārdali
  nākošajam periodam un svarīgu lēmumu pieņemšanu. Arī Pabriks tika izgāzts pateicoties vienai frāzei, ko
  izspēlēja ZZS un uz ko uzķērās NA, proti:”visas koalīcijas partijas atbalstīs Pabriku, ja viņu izvirzīs prezidents”. Protams, ka prezidents viņu neizvirzīja un lieta bija darīta. Politiskais teātris turpinās.

 3. Riekstins uzticiigs TP liidz ,,zobiem ,,

 4. Kāpēc ne Vilku vai Zaķi?

 5. klētiņu shēmotāju Atbildēt

  prasti

 6. Kāpēc Bērziņš māžojas, lai beidz izlikties un uzreiz nosauc Šķēles vārdu!

 7. Vienīgā problēma ka Riekstiņam nebūs Saeimas atbalsta un ja viņu neapstiprina, tad jāatkāpjas prezidentam Bērziņam.

 8. Vienotības jenoti norēja un nokoda visu TP , bet tagad visiem bijušajiem TP /paprikam,dālderim,riekstiņam utt, bučo rokas un lien paaļā, lai šie glābj Vienotību, jo pašiem tik gudru cilvēku kā Šķēles oranžie, nekad nav bijis un ,izskatās, ka nav un arī nebūs/vienīgi, ja vēl kādus TPešņikus kraukļus varēs pievilināt ar kādu aukstu amatu .

 9. Partijām nevienojoties, prezidents var izvēlēties, bet ar to arī viss beidzas, jo tālāk nekas nenotiek…

 10. Lai ir Riekstiņš! Simpātiskākais no līdz šim nosauktajiem. Nav muļķis, ar pašcieņu…

Draugiem Facebook Twitter Google+