×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

ĀCM atklāj lielā saimniecībā Lietuvā; aizliedz ievest gaļu no kaimiņvalsts (1)

LETALETA

Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīruss apstiprināts vienā no lielākajām cūku novietnēm Lietuvā, Ignalinas apkārtnē. Šādu informāciju no kaimiņvalsts kolēģiem saņēmis Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), kas tādēļ ir aizliedzis cūkgaļas ievešanu no ĀCM skartā Lietuvas reģiona.

Kā klāsta dienesta pārstāve Anna Joffe, pēc informācijas saņemšanas par ĀCM konstatēšanu cūku audzēšanas saimniecībā Lietuvā PVD noteiks papildu aizliegumus produktu ievešanai no skartās teritorijas. Tāpat detalizēti tiks izvērtēts, vai produkcija no infekcijas skartās vietas ir nonākusi Latvijas tirgū.
 
Pamatojoties uz saņemto telefonisko informāciju, PVD uz laiku aptur Lietuvas izcelsmes termiski neapstrādātas cūkgaļas, tostarp atdzesētas, sasaldētas cūkgaļas un cūkgaļas izstrādājumu (t.sk. kupātu, kotlešu masas, šašliku, gaļas pusfabrikātu u.c.) un maltas gaļas izplatīšanu.
 
Cilvēkiem, kas ir iegādājušies Lietuvas izcelsmes cūkgaļu vismaz pēdējo divu nedēļu laikā un kam ir izveidojušies uzkrājumi, PVD iesaka izvērtēt šīs cūkgaļas lietošanu. Svarīgi neizmest atkritumos termiski neapstrādātu gaļu, tādējādi neveicinot iespējamo slimības ierosinātāja nonākšanu vidē un tālāk pie mājas vai meža cūkām, klāsta dienestā.
 
Arī no atbildīgajiem Policijas dienestiem saņemta informācija par pirmo konstatēto ĀCM gadījumu mājas cūkām Baltkrievijas pierobežā, kur vīruss ir skāris nobarojamo cūku novietni ar piecām cūkām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu lūk, arī rezultāts lielražošanai, par ko tā aģitē arī mūsu ZM! Ierēdņiem jau no sava maka jāmaksā nav, tāpēc viņi var stāstīt kas tik ienāk prātā, bet cietējs jau būs tas naivais ražotājs, kurš noticējis
    skaistām ierēdņu pasakām, saturējis tūkstošiem cūku vai citu dzīvnieku. Tas pats attiecas uz govīm, vistām un citām sugām, jo saimniecības risks izputēt saslimšanu dēļ pieaug līdz ar dzīvnieku skaita pieaugumu. Ne tik sen Anglijā tāpat izkāva govis un pēc tam tur jūtami mazinājusies tieksme pēc lielām fermām. Galu galā dzīve izmāca visus šādu galējību cienītājus un Latvija jau nebūs nekāds izņēmums.

Draugiem Facebook Twitter Google+