Laukos
Bizness

“Ādažu čipsi” modernizēsies par 1,2 miljoniem eiro0

Foto LETA

Zīmolu Ādažu čipši”, “Laima”, “Selga” un “Staburadze” ražotājs “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” investēs 1,2 miljonus eiro pakošanas automatizācijas iekārtu iegādē, informēja kompānijas sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

Kopš 2012.gada “Ādažu čipsu” ražotne ir dubultojusi kopējos ražošanas apjomus, tādēļ viens no lielākajiem plānotajiem projektiem ir ražošanas procesu modernizēšana “Ādažu čipsu” ražotnē, kur uzņēmums investēs 1,2 miljonus pakošanas automatizācijas iekārtu iegādē, lai tā atbilstu mūsdienīgas ražotnes principiem.

Uzņēmums investēs ne tikai pašu produktu un to iesaiņojumu inovācijās un attīstībā, bet arī industriālo procesu ietekmes uz vidi samazināšanā. Šim nolūkam atvēlēti 300 000 eiro no ražotnes izplūstošo notekūdeņu kvalitātes uzlabošanai, priekšattīrīšanas iekārtu jaudu palielināšanai, kas saistīta ar kopējo ražošanas apjomu pieaugumu. Projektu plānots realizēt līdz 2018.gada beigām.

Mikša atgādināja, ka pašlaik norit arī būvniecības darbi, lai uzlabotu energoefektivitātes un vides aizsardzības pasākumus “Staburadze” ražotnes ēkā Artilērijas ielā. Šajā procesā uzņēmums investēs 220 000 eiro. Tuvākajos mēnešos “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” plāno ieguldīt arī vairāk nekā 500 000 eiro jaunu pakošanas iekārtu iegādē, kas attīstīs pakošanas automatizācijas procesus, zefīru ražotnei.

Tāpat Mikša pastāstīja, ka starp uzņēmuma plāniem ir pilnveidot produktu iepakojumu “Laima” vafeļu konfektēm. “Investēsim aptuveni 450 000 eiro jaunu iekārtu iegādē, lai iesaiņotu vafeļu konfektes hermētiski noslēgtos iepakojumos, kas palīdz saglabāt produkta aromātu un pasargāt no citiem negatīvi ietekmējošiem apkārtējās vides faktoriem,” sacīja Mikša.

Jau ziņots, ka 2016. gadā “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” ieguldīja “Ādažu Čipsi” ražošanas procesos, investējot 320 000 eiro kartupeļu pirmapstrādes līnijā, 60 000 eiro čipsu ražošanā, lai uzsāktu pilnīgi jauna veida vafeļčipsu izgatavošanu un virzīšanu tirgū.

Tāpat vēstīts, ka norvēģu kompānija “Orkla” 2014.gada augustā iegādājās koncernu “NP Foods”, bet oktobrī tika pieņemts lēmums apvienot SIA “NP Foods”, AS “Laima”, AS “Staburadze” un AS “Latfood” vienā uzņēmumā, kura nosaukums ir “Orkla Confectionery&Snacks Latvija”, bet SIA “Spilva” un AS “Gutta” apvienoti vienā uzņēmumā ar nosaukumu SIA “Orkla Foods Latvija”.

LA.lv