×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Adventes laikā katoļu baznīca aicina uz garīgās mūzikas sarīkojumiem

Foto: AFPFoto: AFP

Latvijas Romas katoļu baznīcā adventes laikā norisināsies vairāki pasākumi, kuru laikā apmeklētāji varēs iegūt zināšanas par garīgo mūziku un baznīcas liturģiju, aģentūra BNS uzzināja Romas katoļu baznīcas informācijas centrā.

Sestdien, 29. novembrī, māsu kalpoņu klosterī Ķīpsalā Enkura ielā 9 notiks garīgās mūzikas seminārs “No gregoriāņiem līdz gospeļiem”. Mūziķa Jāņa Kurševa meistarklasē dalībnieki varēs apgūt jaunas dziesmas, kas ļaus izdzīvot lūgšanu un Svētās Mises liturģiju.

Tāpat sestdien, 29. novembrī, Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē notiks arī valsts akadēmiskā kora “Latvija” koncerts, kas ievadīs Svēto Misi par godu Jeruzalemes Svētā kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļas dibināšanai un pirmo biedru uzņemšanai.

Savukārt Liepājā, dominikāņu klosterī Jelgavas ielā 17 no 12. līdz 14. decembrim notiks muzikāli liturģiskās nodarbības, kas būs apvienotas ar rekolekcijām. Nodarbībās varēs apgūt jaunas dziesmas un zināšanas par Baznīcas liturģiju. Tāpat par tradicionālu pasākumu kļuvusi “Betlēmes misija”, kuru īsteno Vidzemes katoļu jauniešu centrs.

Tikmēr 19. decembrī ap plkst.18 Doma laukumā un 20. decembrī ap plkst.13 pie tirdzniecības centra “Dole” jaunieši izveidos stilizētu Betlēmes kūtiņu un tēlos, kas atveido Mariju un Jāzepu, aicinās garāmgājējus uzrakstīt pateicību vai lūgumu bērnam Jēzum.

Advente katoļu baznīcā sākas 30. novembrī. Adventes pirmajā posmā līdz 16. decembrim Svēto Rakstu tekstos un liturģiskajās lūgšanās baznīca lielāku uzmanību pievērš Kristus atnākšanai laiku beigās. Savukārt pēdējā nedēļā pirms 24.decembra teksti dievkalpojumu dalībniekus sagatavo tieši Kristus piedzimšanai. Adventē priesteru liturģiskās drēbes ir violetā krāsā. Violeto veido zilā un sarkanā krāsa, kas atbilstīgi simbolizē garīgo un miesīgo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+