×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Agresīvie tīmekļa komentētāji pēc žults izliešanas jūtas vēl sliktāk

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ir uzskats, ka pie sevis klusībā izteiktas dzēlības vai sašutums palīdz cilvēkam nomierināties. Mūsdienās to īpaši ērti izdarīt tīmeklī, kur, piesedzoties ar segvārdu, izmestās negatīvās emocijas nevar izvērsties acumirklīgā pretreakcijā. Taču jaunākie pētījumi liecinot par kaut ko gluži pretēju – tūlīt pat pēc kaut kur ievietota agresīva izteikuma cilvēka noskaņojums parasti pasliktinās.

Pētījuma autori raksta, ka cilvēki vēlas, lai pēc viņu izteikumiem attiecīgā tracinošā situācija mainītos, un allaž ir cerība – atliek tikai sociālajos tīklos izteikt savu viedokli, un acumirklī tajā ieklausīsies un viss nokārtosies. Taču tā nenotiek praktiski nekad.

Tādējādi cilvēki, kuri tādā veidā pauž savu neapmierinātību, izdara sliktāk ne tikai paši sev, bet arī tiem, kuri tieši tāpat anonīmi un gļēvi slēpjas aiz saviem monitoriem. Tostarp pasaule turpina dzīvot, kā dzīvojusi, ar to, protams, nesekmējot dvēseles miera atgūšanu neapmierinātajiem. Un, kā pauž zinātnieki, ir krietni vien efektīvāki paņēmieni, ar kuru palīdzību ir iespējams pārvarēt savas negatīvās emocijas, vajag tikai pameklēt…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+