×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Agris Liepiņš: Rīgas vadība domāšanā pārspējusi uzturēšanās atļauju tirgotājus Saeimā

Usaks_Ameriks_LETA5

Slikts piemērs esot lipīgs, un Rīgas domes rīcība lieku reizi apstiprina šo parunu. Acīmredzot iedvesmojušies no politiķu idejas papildināt valsts kasi, tirgojot uzturēšanās atļaujas, Rīgas saskaņieši nākuši klajā ar revolucionāru plānu.

 

Pilnmēness iedvesmoti, viņi galvaspilsētas ienākumus iecerējuši pavairot, tirgojot par naudu ārpusrīgas iedzīvotājiem atļaujas uzturēties pilsētas sabiedriskajā transportā. Ja gribi braukt trolejbusā, maksā divas reizes vairāk nekā rīdzinieks! Rīdziniekiem biļete maksās 42 santīmus, bet citu apdzīvotu vietu iedzīvotājiem – 84 santīmus.

Vienīgi skāde, ka preses konferencē Rīgas kungi izmuldējās lieku – viena brauciena pašizmaksa esot 70 santīmu. Tad nu sanāk tāds vienkāršs biznesa plāniņš – pārmaksājot ārpusrīgas dzīvojošie dotēs rīdziniekus, lai galvaspilsētas iedzīvotāji varētu braukt par pusvelti! Ušakova kungs savā inovatīvajā domāšanā pārspējis uzturēšanās atļauju tirgotājus Saeimā. Mans priekšlikums – par tiem miljoniem, kuri iegūti, tirgojot uzturēšanās atļaujas, samazināt nekustamā īpašuma cenas Latvijas pilsoņiem. Pretējā gadījumā viņi gaužas, ka uzturēšanās atļaujas dzenot cenas augšup un vietējie tādu naudiņu nevar atļauties maksāt.

Lētākas braukšanas biļetes rīdziniekiem varētu patikt, un ļoti ticams, ka Ušakova kungs viņu acīs kļūs vēl simpātiskāks.

Jāatzīst, ka Rīgas mērs savā domāšanā nav pāraudzis galvaspilsētas robežas. Citur mītošos cilvēkus dārgās biļetes varētu sarūgtināt, un nākamajās Saeimas vēlēšanās viņi to varētu atcerēties. It sevišķi Ušakova un viņa partijas fani Latvijas otrajā lielākajā pilsētā Daugavpilī.

“Saskaņas centrs” vienmēr uztraucies, ja, viņuprāt, cilvēki tiek dalīti. Slikti, ja šķiro pilsoņos un nepilsoņos. Nodokļus taču visi maksā vienādi! Bēdīgi, ja vētī vecpilsoņos un jaunpilsoņos jeb, Ušakova vārdiem runājot, pirmās un otrās šķiras pilsoņos. Tagad Rīgā pie varas esošais “Saskaņas centrs” dalīs ļautiņus rīdziniekos un svešajos. Šķeltniecība, biedri deputāti, vistīrākā šķeltniecība!

Domāju un netieku gudrs. Varbūt vienkārši ļoti vajag naudiņu. Sen jau runā, ka Rīga dzīvojot pāri saviem līdzekļiem. Bet varbūt nav vienkārši. Varbūt iecerēts panākt, lai laucinieki nebrauktu uz darbu galvaspilsētā, jo transporta izmaksas apēdīs visu algu? Tīrās sagadīšanās dēļ pārsvarā tie būs latvieši. Pēc tam Rīgas kungi paziņos, ka trūkst darbaroku un plaši atvērs durvis lētajam darbaspēkam no draudzīgajām kaimiņvalstīm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+