Kokteilis
Ceļo

AHHAA atver durvis uz spiegu un kriminālistikas pasauli 16

Publicitātes foto

Izcila ziņa kriminālistikas faniem – no 7.maija Tartu AHHAA zinātnes un izklaides centrā atklāta jaunā izstāde “Ahhaa, īpaši slepeni!”, kas paver slepenības plīvuru uz spiegu un detektīvu pasauli.

AHHAA valdes locekle Pilvi Koļka stāsta, ka tā ir unikālākā kriminālistikas izstāde Eiropā, un tai nav līdzīgu tuvākajās valstīs. “AHHAA vienmēr cenšas piedāvāt kaut ko jaunu un aizraujošu. Par laimi, šādas tēmas nekad nebeidzas. Drošība pašlaik ir ļoti aktuāla tēma visā pasaulē. Turklāt kriminālistikas jautājumi joprojām saista daudzus prātus. Tāpēc radās ideja atvest uz Igauniju tieši šo izstādi.

Kaut arī ekspozīcija galvenokārt vēsta par kriminālistiku, kā kļūt par izmeklētāju un šī darba specifiku, tomēr tiek skarta arī spiegu tematika. Zinot, cik populāras ir filmas par Džeimsu Bondu, var iedomāties, kāda mērķauditorija tieksies uz to,” viņa piebilda.

Visi 42 izstādes eksponāti ir interaktīvi. Katrs tos var izmēģināt, uz brīdi kļūstot par aģentu 007 vai ekspertu-kriminālistu! Apmeklētāji var darboties ar metāla detektoru, ar lidostas bagāžas rentgena aparātu, uzlauzt šifrētu vēstījumu, aplūkot zāli ar novērošanas kamerām un pašam paveikt kāda noslēpumainā nozieguma izmeklēšanu. Te jūs uzzināsiet, ar ko slavens šifrēšanas aparāts “Enigma” un kā pārvietoties telpā nepamanītam.

Ekspozīciju veiksmīgi papildina zinātniski-izglītojošās AHHAA darbnīcas. Piedalieties un pētiet savus pirkstu nospiedumus, topiet par detektīviem, kas izseko un atšķir viltotās gleznas no oriģināliem, sakomplektējiet sev spiegu telefonu un uzrakstiet vēstuli ar neredzamo tinti! AHHAA vienmēr piedāvā milzums iespēju visai ģimenei aizraujoši un saturīgi pavadīt laiku.

“Ahhaa, īpaši slepeni!” nomainīja ļoti populāro izstādi par dinozauriem, kuru apbrīnojuši vairāk nekā 125 000 apmeklētāju jeb vidēji ap 21 000 cilvēku mēnesī. Jūs gaida jaunā izstāde, kas atvesta no Čehijas pilsētas Plzeņas (Plzeň) Zinātnes centra “Techmania”, kur tā izveidota sadarbībā ar Beļģijas un Dānijas zinātniekiem.

Saistītie raksti

Jaunā izstāde par spiegiem “Ahhaa, īpaši slepeni!” būs apskatāma līdz 2016. gada aprīlim. Mission is possible – misija ir iespējama, un misija sākas AHHAA! Plašāka informācija pieejama šeit.

Papildu informācija

Zinātnes centrs “AHHAA”, Julija Barsukova
Tālr.: +372 5828 3041
E-pasts: julia.barsukova@ahhaa.ee

Galerijas nosaukums
LA.lv