×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Aicina vērtēt Iecavas mēra atbilstību amatam (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (NA) vērtēt Iecavas novada domes priekšsēdētāja Jāņa Pelša (NA) atbilstību amatam.

LŽA savā paziņojumā paudusi, ka Iecavas novada domes vadība, vēršoties policijā pret laikrakstu “Bauskas Dzīve”, demonstrē “fundamentālus demokrātijas un sabiedrības pamattiesību zināšanu trūkumus”.

Asociācija atbalsta “Bauskas Dzīves” centienus vērsties ar prasību administratīvajā tiesā, lūdzot izbeigt Iecavas domes rīcību, izdodot pašvaldības laikrakstu “Iecavas Ziņas”, kas, pretēji likumam, informējot ne tikai par saistošajiem noteikumiem vai sabiedriskajām apspriešanām, bet publicē žurnālistiku atgādinošus materiālus. “Laikraksts “Bauskas Dzīve” uzskata, ka tā nav pašvaldības funkcija, un vēlas taisnību panākt tiesā. Laikrakstu atbalsta LŽA,” norādīts paziņojumā. “Redzot, cik neproduktīvi notiek risinājuma meklējumi šim nolūkam izveidotajā Kultūras ministrijas darba grupā, LŽA uzskata tiesu par ātrāko līdzekli situācijas noregulējumam.”

Taču pēc “Bauskas Dzīves” aprēķina par to, cik lielus zaudējumus ir radījusi pašvaldības nelikumīgā rīcība, Pelsis paziņojis par vēršanos Valsts policijā, lūdzot vērtēt, vai “Bauskas Dzīves” iesniegums pašvaldībai kvalificējams kā izspiešana, ko LŽA uzskata par nepieļaujamu rīcību, mēģinot iebiedēt vietējo laikrakstu un nelietderīgi tērējot gan pašvaldības, gan Valsts policijas resursus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Asociācija atbalsta “Bauskas Dzīves” centienus vērsties ar prasību administratīvajā tiesā, lūdzot izbeigt Iecavas domes rīcību, izdodot pašvaldības laikrakstu “Iecavas Ziņas”, kas, pretēji likumam, informējot ne tikai par saistošajiem noteikumiem vai sabiedriskajām apspriešanām, bet publicē žurnālistiku atgādinošus materiālus.
    —————————————-
    Kāds sakars Bauskas novadam ir ar Iecavas novadu?
    Kādas priekšrocības Bauskas dzīvei ir salīdzinājumā ar iecavas Ziņām?
    Ja Bauskas dzīvi nelas, jo ir tukša, neinteresanta avīze, tad kāpēc tajā jāvaino iecavas Ziņas?

  2. Sāk atgādināt to lietu par mazo puķu bodīti Rīgā, kurai izspieda naudu par radio klausīšanos ? Vel viens badīgais kā Māra Zālīte ar AKKA/LAA ?

Draugiem Facebook Twitter Google+