×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Lasiet Makjavelli! Saruna ar politiķi Aigaru Štokenbergu (10)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Latvijas Avīzē” viesojās politiķis Aigars Štokenbergs (“Vienotība”). Uz Voldemāra Krustiņa un Egila Līcīša jautājumiem Štokenberga kungs, būdams liels grāmatu draugs, atbildes pa lielai daļai meklēja izlasītajās atziņās un arī savā politiskajā, ministra, jurista pieredzē.

V. Krustiņš: – Daudz runā, kādam jābūt prezidentam, sāk parādīt personāžus, kam jāatbilst vēlamajai misijai. Pārsvarā norāda – tā būšot ārējās politiskās darbības misija. Prezidentam jābraukā, jādežurē pie Merkeles vai Obamas durvīm. Vai iekšējās dzīves jautājumi mums nav svarīgi? Starp citu, vairāku ASV prezidentu padomnieks Bjūkenens izdevis grāmatiņu, kur rakstījis, ka ASV diezin vai vajagot jaukties tajā, kas notiek Baltijā.

A. Štokenbergs: – Kādu vajag prezidentu – būs tik daudz viedokļu, cik ir pilsoņu. Viens gribēs starptautnieku, viens – saimniecisku cilvēku. Filozofs Makss Šēlers pat rakstīja par simpātiju fenomenu. Ka vērtības nevar noteikt ar prātu, bet tikai ar sirdi. Pilnīgi neiespējami sarindot, kuras būtiskākas, kuras mazāk svarīgas vērtības. Es runāju par cilvēciskumā katram piemītošo, kas viņam patīk, kas nepatīk. Ja raugāmies konkrētā situācijā, kaut vai Putina gadskārtējā “preses konferencē ar tautu”, Krievijas prezidents pietiekami skaidri izteicās – tuvāko gadu laikā sankciju atcelšana nav domājama. Tas ir signāls, ka Ukrainas austrumos tiks uzturēts konflikts, kas neļaus rietumu valstīm atteikties vai mīkstināt sankcijas. Eiropā saspīlējums saglabāsies. Tādos ap­stākļos Latvijas prezidentam ar ārlietu ministru būs zināma loma, ko spēlēt. Tāpēc vietā ir racionāli, nevis uz jūtām balstīti argumenti, ka ārpolitiskā situācija neizbēgami uzliek zīmogu Latvijas iekšpolitikā. Kaut vai starpnacionālajās attiecībās, nepieciešamībā nodrošināt labklājīgāku stāvokli. Līdz ar to prezidentam noderētu arī tautsaimnieka skatījums. Tikpat labi varam no visa abstrahēties un spriest, ka jādomā vēl kāds solis uz priekšu. Ja Latvijas ilgtspējas resursam vajadzīgi izglītoti, profesionāli, savās domās brīvi cilvēki, tas panākams ar izglītību. Varbūt tad prezidentam jāspēj saredzēt, kas būs vajadzīgs pēc četriem gadiem, kad varas pilnvaras pirmajā termiņā iztecēs. Varbūt šai laikā jāieliek pamati tiem apstākļiem, kas Latvijai ļaus pastāvēt mūžos. Ja šobrīd tas īsti nav prātos, tad, jo tuvāk nāks 2018. gada 18. novembris, jo cilvēki vairāk aizdomāsies, kā dabūt nākamos valsts 100 gadus.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Lasot šos dažus komentārus, vēlreiz pārliecinos, ka labi vien ir, ka Prezidentu Latvijā NEievēl tauta! Ar tik “šaurām” pierēm, tikai virsrakstus lasoši vēlētāji, sastrādātu tikai ziepes!! Izlasiet, lūdzu, jebkad, jebkuru ziņu līdz galam! Ar virsrakstiem nepietiek! Nomelnošanas kampaņas uz to vien strādā, gluži kā “krievu propoganda”. Tikai retais šajā valstī ziņas izlasa līdz beigām un iedziļinās! Un saprot, ka ne būt nav tā, kā uzrakstīts virsrakstā!
  Esiet lūdzu paši gudri! Pašiem galvas uz pleciem. Lasiet, analizējiet! Neaprobežojaties ar kāda “viena” pausto viedokli par tēmām, kuras pats neesat izstudējis!

  Tā pati Štokenberga “lieta”. Pirms vēlēšanām milzu virsraksti, ka krāpies ar nodokļiem u.t.t. Tikai izlasot visu ziņu saproti ka tas viss meli.. Mazākumakcionārs ar 6% kapitāla uzņēmumā bija tas kurš diktēja ko un kā darīt?! Nekļūstiet smieklīgi!
  Diemžēl mūsu valstī pildīt pilsoņiem solīto, izrādijās nepareizi. Uzkāpa ne tiem “zēniem” uz varžacīm. Pārāk labi pildija savus tieslietu ministra pienākumus. Izpētiet, cik daudz kā tieslietu ministrs, viņš paspēja izdarīt! Ko iepriekšējie nedarija. Baidījās? Taču bija redzams rezultāts. Tikai kādam “kungam” tas nepatika jo ierobežoja “likumiski” krāpties!

  Domājiet! Dariet!

 2. … VAI SIS KOMENTETAJS NEJAUSI ATKLAJIS SAVAS DABAS UN POLITISKAS DARBIBAS LIDZIGO … TIKAI ZEMAKA SKALA KA ‘VALDNIEKS’ /PRINCIS … VARBUT VECAS NOMENAKLATURAS SULAINIS …?

 3. Uz jautājumu – Ko tagad darāt?- Štokenbergs atbild, ka lasa grāmatas. Un no kā viņš dzīvo? Tātad vai nu ir ļoti lieli iekrājumi (kādā veidā radušies?), vai arī kāds bizness, par kuru negrib stāstīt. Abos gadījumos rodas neuzticība šim cilvēkam.

  • vispār jau Štokijs ir Latvijas miljonārs. Tads pats, kā Šķēle, piemēram

   • Vispār jau svešā kabatā naudu skaitīt nevajag – labāk apgūt “likumīgo” miljonāru biznesa filosofiju, saskaņā ar kuru “Latvija” ir tikai un viena no ģeogrāfiskām vieta naudas pelnīšanai. Kampējs kampēju vienmēr sapratīs!

 4. neko sev tā izplatījies!

 5. Briseles,Māstrihtas,Lisabonas ienākuma nodokli pēc maksātspējas un 6% PVN likmi pārtikai arī Latvijā!

 6. Labklājīgāku stāvokli nodrošinātu Štokenberga rosinātais,visā pasaulē dominējošais, progresīvais ienākuma nodoklis! Ne jau IIN pakāpeniska samazināšana Latvijas miljonāriem uz 21% PVN rēķina pat rupjmaizei un paniņām!

 7. Labs padomnieks, blēdis – Štokis, kā negodīgā ceļā iegūt naudu un apkrāpt pensionāri Jēkabpilī un dalīties ar savu padoto…..

 8. ................... Atbildēt

  izglītībā mums sports un sekss, ko dzeltenās preses skoltājas/pūlis citu var iemācīt

Draugiem Facebook Twitter Google+