×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

“Air Lituanica” pārtrauc lidojumus; reisus pārņem “airBaltic” (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Lietuvas aviokompānija “Air Lituanica” paziņojusi, ka 22.maijā tiks veikti lidojumi no un uz Amsterdamu, Parīzi un Tallinu, taču lidojumi uz Berlīni, Prāgu, Briseli un Stokholmu ir atcelti. Savukārt no 23.maija lidsabiedrība atcēlusi visus paredzētos reisus.

Cenšoties mazināt pasažieriem radītās neērtības un izvērtējot pieejamos finanšu resursus, “Air Lituanica” vienojusies ar Latvijas nacionālo aviokompāniju “airBaltic”, kura pārņems Lietuvas lidsabiedrības atceltos lidojumus no 22. līdz 29.maijam.

“Air Lituanica” norāda, ka tās klientu apkalpošanas centrs nosūtīs jaunas biļetes ar jaunu lidojumu informāciju pasažieriem, kas ieplānojuši ceļot 22.-29.maijā. Ja jaunie lidojumu nosacījumi un laiki nebūs pieņemami, pasažieri varēs šo ceļojumu noraidīt un pieprasīt “Air Lituanica” līdzekļu atgriešanu. “Air Lituanica” jau veikusi maksājumu “airBaltic” lidojumiem nākamajām astoņām dienām, tāpēc visiem pasažieriem ir garantēti lidojumi ar Latvijas aviokompāniju.

Turpmāko dienu laikā “Air Lituanica” turpinās pārrunas ar “airBaltic”, lai rastu iespējas nodrošināt pasažieru pārvadājumus arī pēc 29.maija.

Kā informēja aviokompānijā “airBaltic”, tā sniegs palīdzību pasažieriem, kurus ietekmējusi Lietuvas aviokompānijas darbības pārtraukšana. “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss uzsver, ka “airBaltic” sniegs palīdzību pasažieriem pirmajās dienās pēc “Air Lituanica” lidojumu pārtraukšanas un piedāvās “īpašās glābšanas cenas” klientiem, kuri pirks biļetes vasarā.

“airBaltic ” esot pirmā aviokompānija, kas sniegs palīdzību “Air Lituanica” pasažieriem, skaidro lidsabiedrībā. Ietekmētajiem pasažieriem nepieciešams sazināties ar “Air Lituanica ” darbiniekiem vai saviem ceļojumu aģentiem, lai saņemtu palīdzību. Sākot no šodienas, “airBaltic ” piedāvās visiem pasažieriem, kuri iegādājušies “Air Lituanica ” biļetes ceļojumiem 2015.gada 6.jūnijā un pēc tam, īpašas vienvirziena biļetes par cenu 59-89 eiro, kuras iespējams rezervēt “airBaltic” zvanu centros.

Papildus jau esošajiem reisiem Viļņa-Amsterdama un Viļņa-Rīga “airBaltic” arī paziņo par jaunu tiešo maršrutu ieviešanu no Viļņas uz Briseli, Berlīni, Parīzi, Stokholmu, Varšavu un Helsinkiem.

“Mēs šodien paziņojam par pirmajiem tiešajiem maršrutiem no Viļņas uz Eiropas rietumiem un ziemeļiem un pakāpeniski izvērtēsim papildu reisu pievienošanu,” informē Gauss.

Viņš arī norāda, ka lidsabiedrības mājas tirgus tagad ir visas Baltijas valstis – Latvija, Lietuva un Igaunija.

“airBaltic” vadītājs uzsver, ka “Air Lituanica” darbības pārtraukšana ir spēcīgs signāls tam, ka trīs Baltijas valstīm nepieciešams īstenot kopīgus pasākumus aviācijas nozarē, lai labāk atbalstītu ceļotājus, jaunu ekonomisko aktivitāti un jaunas darbvietas.

Kā ziņots, Lietuvas Civilās aviācijas administrācija Viļņas pašvaldības kontrolētajai lidsabiedrībai “Air Lituanica”, kas tapusi pēc bijušā galvaspilsētas mēra Artūra Zuoka ieceres, komercdarbības licenci izdeva 2013.gada vasarā.

Par partneri “Air Lituanica” izraudzījās Igaunijas nacionālo aviokompāniju “Estonian Air”. Tiesa gan, jau tā paša gada rudenī “Estonian Air” nolēma pārtraukt līgumattiecības ar “Air Lituanica”, apsūdzot to ilgstošā nespējā nokārtot finansiālās saistības.

“Air Lituanica” akciju kontrolpakete pieder Viļņas pašvaldības uzņēmumam “Start Vilnius”, bet pārējās akcijas – privātā kapitāla uzņēmumam “Air Lituanica Club”.

“Air Lituanica” dibināšanas iniciators Zuoks Viļņas mēra amatu zaudēja šī gada martā notikušajās pašvaldības vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nafig leišiem jāpalīdz???

Draugiem Facebook Twitter Google+