×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
9. marts, 2017
Drukāt

Aizrotē kadastrālās vērtēšanas “krusttēvu” (66)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Valsts zemes dienesta (VZD) Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta ilggadējais direktors Gatis Kalniņš no 13. marta vairs nebūs šajā amatā.

Ar VZD ģenerāldirektores Solvitas Zvidriņas rīkojumu viņš tiek pārcelts par VZD Lielrīgas reģionālās nodaļas direktora vietnieku kadastra lietās. Šis amats ir izveidots no jauna ar to pašu dienu, kad to ieņems Gatis Kalniņš.

Šim notikumam varētu pat nepievērst uzmanību, jo vai mazums valsts uzpūstajā pārvaldē simtiem citu departamentu direktoru, kurus pārceļ citos amatos, par ko sabiedrībai pilnīgi vienalga.

Bet, kā šķiet, šis gadījums ir īpašs, jo Gatim Kalniņam neapšaubāmi ir lieli nopelni nekustamo īpašumu kadastrālās vērtēšanas sistēmas izveidošanā, jo VZD viņš strādā kopš 1994. gada, bet Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta direktora amatā – tieši 11 gadus. Uz viņa veidoto sistēmu balstās Latvijas iedzīvotājiem aprēķinātais nekustamā īpašuma nodoklis, kurš ik gadu uzdzen maksātājiem sirdsklauves un bezmiegu.

Kadastrālās vērtēšanas sistēmas pamatlicējs un tās nelokāmais aizstāvis visos forumos, kuros kāds uzdrošinājies kritizēt vai kaut vai apšaubīt kadastrālo vērtību aprēķinus, no VZD aprites gan pavisam neizkrīt.

No neoficiāliem avotiem zināms, ka pārcelšanas iemesls esot atšķirīgie viedokļi par kadastrālās vērtēšanas sistēmas pilnīgošanu, citu pārveidojumu starpā par speciālu vērtību noteikšanu nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinam mājokļiem, ko atbalsta VZD vadītāja un tieslietu ministrs.

Otrs iemesls esot tas pats komunikācijas trūkums, par ko arī “LA” redakcijā vairākkārt žēlojušies lasītāji – nekustamās mantas īpašnieki, ilggadējie mērnieki un citi, kuri devušies pie viņa uz pieņemšanu. Bet Kalniņa k-gs jebkādus mēģinājumus nopaļāt kadastrālo vērtēšanu, kuras radīšanā pielicis tik daudz pūļu, vienmēr nīdējis jau pašā saknē, pagalam nesamierināmos kritizētājus sūtot bekot. Savukārt iedzīvotāju neizpratnē par kadastrā reģistrēto datu neatbilstību un īpašumiem noteiktajām kadastrālajām vērtībām departamenta direktors vainojis tikai viņus pašus. Bet par pārmēru lielajiem nodokļiem norādījis uz Finanšu ministriju, kas atbild par nodokļu politikas veidošanu. 
Pagaidām VZD Nekustamā īpašuma departamenta direktora amatam cits kandidāts vēl nav atrasts. Kamēr to sameklēs, tikmēr amata pienākumus pildīs departamenta direktora ilggadējā vietniece Rita Pētersone.

Pievienot komentāru

Komentāri (66)

 1. Paklausīgs valdošo gribas izpildītājs un pamatiedzīvotāju iedzinējs milzīgos maksājumos. Izdomājis idiotisku kadastra vērtēšanas sistēmu- ja viens spekulants rajonā par dāŗgu naudu nopērk zemi tad tūkstošiem šī rajona pamatiedzīvotājiem jāmaksā fantastiskas nekustamā nodokļa summas alkatīgajām pašvaldībām.
  Cik zinu Gati no agrākajām darba vietām viņš ar gudrību nekad nav izcēlies ar paklausību gan. Šoreiz nogāja greizi, nesaprata no kurienes pareizie vēji pūš.

 2. Šis ir tas, kas izveidojis, lai Latvijas iedzīvotājiem jāmaksā NĪN tūkštosiem Eiro.
  Atceraties so seju !

 3. Tad jau gaidiet nodokļa celšanu,tāpēc arī rotēšana.

 4. Tāds amatā sēdošs bet pilnīgi nedomājošs Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta ilggadējais direktors Gatis Kalniņš pats pelnījis atbilstošu sodu – viņa 100% izkadastrēšanu !

 5. Ir trīs iniciatīvas portālā ManaBalss, kas skar ap 300 000 ģimeņu vai tuvu vienam miljonam cilvēku, ja rēķina ģimenes sastāvu – “Par zemes piespiedu nomu” vai kadastrālās vērtības nelietībām, bet tauta neparakstās. BRĪNUMS, tauta guļ un sūkstās – cik valdība slikta, nereti sakot – cik valsts slikta (valsts nav vara). Vecākie ļaudis baidās parakstīties, ka varot izpaust savus datus. Nekā, INTERNETBANKA nodrošina drošību. Vai tu parakstījies ar savu internetbanku? Nē, ieej portālā mana balss.lv un atrodi 3 iniciatīvas, kas gaida tavu parakstu:
  (1) ZEMEI ZEM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMĀM MĀJĀM JĀBŪT TIKAI ŠO MĀJU IEDZĪVOTĀJU ĪPAŠUMĀ
  (2) PAR PAMATOTU NEKUSTAMA ĪPAŠUMA NODOKLI

  (3) PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU
  Piedāvājam grozīt “Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumu”, lai zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm noteiktu vēsturiski taisnīgu kadastrālo vērtību un reālu zemes nomas un izpirkuma maksu

 6. Cietumā nelietim vieta, nevis cits naudīgs amats. Slēpts genocīds pret tautu.

  • nometa, jo vajadzēja izrādīt aktivitāti, bet saglabāja struktūrā, jo saprot, ka cilvēks ir savas jomas profesionālis un tādu uz ielas nemētājas

 7. Lūk, īstie latvieši, kuri izrok otram latvietim KAPU! Laidiet tik šos Kalniņus pie teikšanas, pēdējās bikses novilks savējiem un trimdā aizdzīs. Ne jau par velti kādreiz, kad izsūtīja, arī latvietis latvieti nodeva.
  Tagad nāk atpakaļ šie laiki. Paši sevi, savām rokām iznīcinām un tik bļaujam – krievi nāk!

  Nē, mīļie, iznīcības – mežonīgā kapitālisma laiki nāk. kad dzīvos tikai bagātie.

  • ne jau Kalniņš vainīgs, ja FM nejēdz sakārtot nodokļu politiku. Kalniņš darīja savu darbu pēc labākās sirdsapziņas – panākot arvien kvalitatīvāku īpašumu vērtību atbilstību tirgum. Jo pateicoties VZD vērtībām es savu īpašumu nepārdevu par sviestmaizi (kā to gribēja panākt uzpircēji).

   • ar ko Kalniņš labāks? Atbildēt

    Hitlers arī darīja “pēc labākās sirdsapziņas”(pēc savas saprašanas).
    Kāpēc viņu “aizrotēja” pie senčiem ???

    • tu nu gan esi dumjš, atradis ar ko salīdzināt. Kalniņu salīdzināt ar narkomānu… Kalniņš darbojās atbilstoši spēkā esošai likumdošanai, bet pašā vērtēšanā nekas būtiski nemainīsies. Mainīsies tikai galvenās lomas tēlotāji. Brīžiem lapsas izrādās varošākas par lāčiem, un ķilavas par haizivīm…

 8. Izskatās, ka arī latviešu valoda ir AIZROTĒJUSI! Jā, patiešām taisnība, tāda salašņu valoda vien bija. Vieglas smiltis, dārgā nelaiķe!

 9. Kadastrāla vērtība nav vērtība, tas ir ne tikai nodoklis, bet tautas sods, kurš rada desmitiem nodokļu paaugstinājumu. Nē, nē, mēs jau nebūsim tie valdības gāzēji, tā kādreiz Brgimanis, lasi – to, ja vajag, gāzīs Lembergs.
  Tāpat ar kadastrālo vērtību – ne, nē, mēs nodoklus neceļam, mēs tikai kadastrālo vērtībiņu 10 – 15 reizes pacilājam, nedaudz paņirgstam par to melno masu, kuri labprāt par mums balso, kad mūsu laikraksti un reitingi pasaka – balsojiet, tie jau paēduši nezags ( bet zog vēl vairāk), jaunie raujas poie siles, mums tā pieder vieniem , tas taču tirgus, mēs ļaujam spekulantiem zem dzīvojamām mājām nerēķināties ar zemes pirmpirkuma tiesībām, zemes grāmatas reģistrē pirkumu pa daļām, ar trīs dienu satarpību, viss iet secen, mūs nepārbauda un neprasa zemesgrāmata – mēs tikai kadastrālo un naudiņa ripo galdā, jo “tirgus vērtība” aug. 15 reiz pacēlām un turpinām pamazām kāpināt, uz priekšu un mums sponsori arī par to maksā “otkatu”.
  Dzīve rit.

  Kad beigsies kadastrālās blēdības, Kučinski? Lemberg, kur tava gādība par tautu?

  • Manabalss portāla ir trīs iniciatīvas, paraskties ar internetbanku, vēl nedaudz balsu trūkst, lai iniciatīvu iesniegtu Saeimā:
   (1) ZEMEI ZEM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMĀM MĀJĀM JĀBŪT TIKAI ŠO MĀJU IEDZĪVOTĀJU ĪPAŠUMĀ JAU PARAKSTĪJUŠI 7’458
   (2) PAR PAMATOTU NEKUSTAMA ĪPAŠUMA NODOKLI
   JAU PARAKSTĪJUŠI 4’606
   (3) PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU

 10. Šo kadastrālo “KRUSTTĒVU” vajadzēja padzīt ar .., nevis pārcelt atkal taisīt sūdus, ja jau viņš tas bija kas 10 -15 reizes sacēla kadastru! Kam par labu? Esmu teicis, ka valsti pārvalda NOMENKLATŪIRA nevis ministri, vai Saeima. Vai šoreiz tas bija viņš?

  Vai šim cilvēkam TM Maksātnespējas advokāt- administratori nemaksāja “otkatu”, ja jau šis cilvēciņš sēdēja uz kadastra pulvera mucas un atbildēja par šo nozari, kas tautu smacēja un dzina posta? Un pamatīgi. Kur bija KNABS, ka nepainteresējās, kā šis cilvēks, viņa ģimene, tuvie radi dzīvo. Vai nav ieaudzis taukos?

  Kalniņ, pastasti, kas notika, kas vainīgs, lai tevi neaptraipa, ka kadastrālo sodu liki tieši tu un mauci spaini galvā visai sabiedrībai.

 11. Kadastrāla vērtība nav vērtība, tas ir ne tikai nodoklis, bet tautas sods, kurš rada demitiem nodokļu paaugstinājumu. Nē, nē, mēs jau nebūsim tie valdības gāzēji, tā kādreiz Brimanis, lasi – to, ja vajag, gāzīs Lembergs.
  Tāpat ar kadastrālo vērtību – ne, nē, mēs nodoklus neceļam, mēs tikai kadastrālo vērtībiņu 10 – 15 reizes pacilājam, nedaudz paņirgstam par to melno masu, kuri labprāt par mums balso, kad mūsu laikraksti un reitingi pasaka – balsojiet, tie jau paēduši nezags ( bet zog vēl vairāk), jaunie raujas poie siles, mums tā pieder vieniem , tas taču tirgus, mēs ļaujam spekulantiem zem dzīvojamām mājām nerēķināties ar zemes pirmpirkuma tiesībām, zemes grāmatas reģistrē pirkumu pa daļām, ar trīs dienu satarpību, viss iets ecen, mūs nepārbauda un neprasa zemesgrāmata – mēs tikai kadastrālo un naudiņa ripo galdā, jo “tirgus vērtība” aug. 15 reiz pacēlām un turpinām pamazām kāpināt, uz priekšu un mums sponsori arī par to maksā “otkatu”. .

  Kad beigsies kadastrālās blēdības, Kučinski? Lemberg, kur tava gādība par tautu?

 12. …nu beidzot atrada ,,peramo ierēdni”, visi pārējie balti un pūkaini! Ha-, ha, ha…..

  • viedi vārdi. jaunā slota slauka bez atjēgas, jo jagatavo vieta nakamajiem bijušajiem Veselības ministrijas kolēģiem. Kalniņa vietā ieliks atlaisto donora centra direktori, bet pašu iestādi pārdēvēs par Veselības Zemes dienestu.

 13. uz mājām? uz ludzu?

 14. Vai tikai tur atkal nav novelta vaina no slimās (likumdevēju nodokļu sistēmas areālā) galvas uz veselo – G.K. …?!!!
  Laikam gan – ka tikai izpatikt tautai priekšvēlēšanu gaisotnē nevis par lietu būtību – par to ka valstī attiecīgie dienesti vāji spēj saprast precīzi regulējamu nodokļu politiku, ievērojot dažādu īpašnieku TURĪGUMA pakāpi, NEVIS zemes vērtības izveidošanās reālo gaitu…
  Nodokļu politika spēj paredzēt visvisādas regulas t.sk. atlaides un arī papildus citus bonusus lai neizputinātu ilgstoši dzīvojošos nabagos īpašniekus, tur kur vērtība zemei pieaug …
  vai tad viss jāuzveļ vienai personai G.K.? Kur ir Minfina uc. gudrās galvas kā regulēt šādas lietas…?

  • …protams, ka ,,pārmjnieks” vainīgs – Tieslietu ministrija baltie jēriņi!
   Saeima vispār – ārpus kritikas (jo neko neko nesaprot un neprot). ….
   …kur nu vēl pašvaldības, ka tik lielāko % uz\likt!

 15. Ko nu priecājaties. Ja nu viņa vietā nāk koriš kurš jums sāks vilkt 9 ādas pār acīm? Ko tad? Turpināsit kunkstēt un sist kulakā? Reku Augulis un ZZS jau piedāvāja pensiju 2 līmeni nozagt un sadalīt. Iepriekšejos fondus jau Godmanis ar Slakteri arī paplucinaja. Veiksmes tēvs Dombrovskis pašeftēja. Kāpēc tad finanšu ministre brēkdama aizmetās uz Briseli, lai tik 2020 nenoņem pabalstus? Naudiņa sāk aptrūkties. Silē rijamā sāk aptrūkties un veiksmes rukši sāk kauties. Redzēsit kādi brīnumi sāks uzpeldēt uz vēlēšanām. Un nebrīnītos kad kādu politiski svarīgu personu sakostu lapsenes vai viņš izkristu pa 24 stava logu. Starp citu lielā jautrība vēl tikai priekšā jūnijā būs vēlēšanas Francijā un Vācijā. Ne pa velti sāk vāvuļot par 2 ātrumu europu. Varat minēt ar kuru ātrumu mēs nesīsimies. Kunkstiet kamēr vēl varat 🙂

 16. “…esot atšķirīgie viedokļi par kadastrālās vērtēšanas sistēmas pilnīgošanu…”
  Nu nu, kas tad tur bija par atšķirīgu viedokli un starp kurām valsts amatpersonām par līdzšinējās sistēmas trūkumiem un priekšrocībām – tā arī netika skaidrs

 17. PBR>>G.Kalniņa aizstāvjiem Atbildēt

  Izrādās, jūs nezinat PATIESO MK noteikumu un Saeimas izdoto likumu pieņemšanas mehānismu. Faktiski tos raksta attiecīgās jomas atbildīgais speciālists. Pēc tam sekojošā vairāku DESMITU institūciju, amatpersonu, radniecisko specialistu, juristu utt, u.c., ir tikai formāls, bez iedziļināšanās lietas būtībā (visiem taču “nav laika”!), papīru “dzīšanas” pa paredzēto ceļu ceļu daudzmēnešu ceļojums. Beigās MK (noteikumus) tos “pačkām” , desmitiem vienā sēdē, tos apstiprina. Tālāk – obligāta izpilde.

  • tu aizmirsi, ka mehānisms sākas ar to, ka kāds pasūta izmaiņas un nosaka vēlamo rezultātu, un tikai tad tie speciālisti ir spiesti rakstīt

 18. G.Kalniņš ir spilgts piemērs tam, kā liberālā sabiedrībā (kā mūsdienu Latvijā) ierēdnis ilgi tiek augstāk vērtēts pēc FORMAS, nevis SATURA. Kad dzirdējām G.Kalniņa radiointervijas, likās, ka no viņa lūpām plūst medus un visiem iepriekšējiem VZD ģenerāldirektoriem viņš patika. Taču viņa darba rezultāti ir graujoši tautai. Nežēlīgs un NETAISNĪGS viņš bija pret savu tautu! Ilgi un smagi būs jāstrādā viņa amata pēctecim. Paldies S.Zvidriņas kundzei par situācijas izpratni un drosmi!

 19. direktors nabadziņš, aizrotēja kā bumbiņu, nekādas cieņas pret lieldirektoru, direktoru kuram bija sakāpis galviņā

 20. …Gatim nav nekāda sakara ar NĪN, to nosaka MK noteikumi un apstiprina Saeima.
  Kadastrālā v’ērtība ir daudzu VZD darbinieku mūža darbs.
  Vainojiet likumdevēju, nevis izpildītāju!
  Gati Turieties!!

  • paliki bez priekšas nieka ?
   Grūti būs tik izglītotai eksceļa operātorei atrast jaunu ?

   • …dura, nemāki lasīt? Tad neizsakies!
    Cilvēki, kuriem nav ne mazākā priekšstata izsakās ,,ne pa tēmu”
    Nu norotēja pārmijnieku, kas tad mainīsies? Rita darīs to pašu, ko liks!!!

  • Hmm, "baltais barons" neguļ? Atbildēt

   Kurš stāsta, ka , re, MK pieņem noteikumus un Saeima likumus.
   TU no advokāta šlitkes? Pasūtītāji ir tie, kuri staigā ar naudas čeemodāniem, noslkait cik vajag, bez skaita un paprasa – man likumiņu, irēdnīt direktporin, lai uzraksti, es jau sagatavoju, tu tik iedod savam ierēdnītim un pasaki, lai paraksta, ka viņš autors, tu pat nenovīz’\e, lai ierēdnīts paraksta un mēs – pasūtītājs un tu direktoriņ, būsim balti un pūkaini. Sakām – tā valdība vainīga, Saeima, pat ministrs tiek sveikā, neapskadēts, un nacionāļi var klaigāt – par latvisku Latviju, tovarisči nišcijie, balsojiet un mēs klaigāsim vairāk.

 21. Brīnums – kā to Kalniņu tik ilgi noturēja? Ka tik viņš nav ārvalstu sazvērestības marionete bijis. Mērķis skaidrs, padarīt pilsoņus par neapmierinātu masu – dēļ milzīgajiem nodokļiem, pašī prasīsies krievu apkampienos. Vai mūsu valstī kāds drošības orgāns, visubeidzot Saeima negribētu šo biedru kundziņu nedaudz pārbaudīt???!!!!

 22. Tas ir viens no vislielākajiem neliešiem valstī! Apzināta pamatiedzīvotāju genocīda sistēmas izgudrotājs!

 23. Exceļa mērglis !!!!!!!!!!!!

 24. Šitas nelietis varbūt ir piespiedu nomas autors.

 25. Tas viss ir blefs no paša sākuma.
  valsts zemes teritorija nav mantisks īpašums.
  Kadastrālā zemes vērtības naudas , vai citu mākslīgu vērtību veidā izteiktās vienībās , nevar reāli darboties, pat teorētiski.
  Tas attiecas arī uz uz teritorijas uzmērīšanas mērvienībām. hektāriem un līdzīgām vienībām . Tai skaitā ari SI mērvienību sistēmā.

 26. Vai Jūs zinat cik maksā zeme Rīgas “Klusajā centrā” zem vēsturiskajām jūgendstila ēkām ,kas ir vēstures pieminekļi un pilsētbūvniecības pērles un uz kurām brauc skatīties tūristi no visas pasules? Tā cena ir 575,14 eiro par kvadrātmetru!!!!!! Un tas vērtējums ir pateicoties šā nelieša veidotajām aprēķinu sistēmām! Un nodoklis ir 8,63 eiro par kvadrātmetru zemes gadā!

  • salīdzinot ar piedāvājumiem ss.lv, lēti tev tā zeme novērtēta. Ja pārdotu, gan jau pats 1000 par m2 prasītu.

 27. Arvien trakāk... tikai pie mums Atbildēt

  Šitas padomju laika stagnāts tagad iedzīs stresā visu Lielrīgu. Vai tur netika kāds galā ar darbu? Kāpēc nevar tā vienkārši atlaist, bet nē- vēl vienu siltu vietiņu, jaunu amatu atkal uz mūsu kakla, kad jau tā uz katru nodokļu maksātāju pa diviem kaklakungiem.

  • Skaidrojums nesaprašam Atbildēt

   Viss notiek mūsdienīgā stilā. Nemetīs taču ārā no aprites vienu vērtīgu kadru,kurš vajadzīgā brīdī no vajadzīgās vietas var palīdzēt.

 28. Bilde vien ko izsaka! “Es jums parādīšu KADASTRU!!!”.

 29. Tiešām nelietis,mūs cilvēkus par ķīlniekiem tur,piespiedu zemes nomas maksu liek maksāt par zemi,kuru mēs izmantot nevaram!!!!!!! Ko mēs tauta esam noziegušies,vispirms liek mums noprivatizēt dzīvokļus un tagad,kā vergi mēs maksājam to piespiedu zemes nomas maksu!!!!

 30. vinsh ir nelietīgs cilveķs pēc dabas,nejūtīgs,negodīgs,iedomīgs,!!! Pretigi izturējās pret bijušo ģimeni!!!

 31. Vajag šo pārcentīgo ierēdņu noņemšanas līniju turpināt, lai tiktu novērsti nemieri valstī. Un vainot ušakovu alkatību visās nebūšanās.

 32. Ilmārs 5 līmeņa profesionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcibā Atbildēt

  Beidzot ir sākusies kustība ,bet vajadzētu turpinājumu ,jo LLU profesores V.Paršovas 2007 g disertācija doktora grādam ir tiešā sasaistē ar G. Kalniņa vērtēšanas sistēmu ,kas bija PSRS laikā .Mani kolēģi LLA Ģeodēzijas katedrā 60 gados NĪN sauca par “PRIVĀTĪPAŠUMA IZNĪCINĀŠANAS NODOKLI”.Kad mēs Latvijā tiksim brīvi no PSRS tiesību normām ? Igaunija jau sen ir no šiem MURGIEM atbrīvojusies.

  • Komentāri vairāk ir par NODOKLI (NĪN), kuru Gatis K. nevarēja un nevar ietekmēt nekādi. VZD nepieņem lēmumus, kādi objekti un ar kādu likmi apliek ar nekustamā īpašuma nodokli.
   Pat ja vērtības būtu ap 100EUR, tad FM uzliktu nodoklis 150%…

  • Pilnīga taisnība Anonīmajam. VZD nenosaka nodokli. Cilvēks, kas atbildējis par kadastrālo vērtēšanu neveido nodokļu politiku. Arī kadastrālās vērtēšanas metodiku viens cilvēks neveido. VZD turklāt ir valsts tiešās pārvaldes iestāde, kam jāstrādā tomēr saskaņā ar to, ko saka ministrijas, valdība un lēmumiem ko pieņem Saeima (augstākas institūcijas).

   • Savulaik amata pienākumus pildot centos saprast kadastra vērtību veidošanas principus. Diemžēl radās tikai miglaina sapratne par neelastīgu sistēmu, kas pilnībā ignorē lokālus, īpašuma vērtību nosakošus, faktorus. Piemērs, jūras tuvums paceļ kadastra vērtību apgabalam, bet lokāla baļķu kaudze, nožogotā dubļainā ostas teritorijā starp īpašumu un jūru, tiek ignorēta. Tas bija kādu laiku atpakaļ un tad tas vēl nebija tik akūti.

    • varbūt jā, kadastrālās vērtēšanas sistēma nav ik katram viegli saprotama, iespējams vecmodīga u.tml., Bet tas, kas šobrīd cilvēkus dzen izmisumā, ir netaisnīgi augstas nekustamā īpašuma nodokļa likmes, un nodokli nosaka balstoties uz kadastrālo vērtību. Lai valdība un saeima nosaka mazāku nodokļa likmi, piemēram, 0,1% vai 0,01% no kadastrālās vērtības nevis 1,5%. Valstij katastrofāli trūkst naudas, un šis ir veids kā to iegūt. VZD un G.Kalniņš nenosaka nodokļu politiku, tā nav viņu kompetence. Man žēl, ka mums ir tik naivi un neizglītoti cilvēki (pēc komentāriem spriežot), ar kuriem viegli manipulēt, jo tic visam ko kāds pasaka. Un tāpēc es vairs nebrīnos, ka esam tur kur esm.

     • Un uz kāda pamata ceļ kadastrālo vērtību ? Pat ja tās zemes tuvumā nekas netiek mainīts -ne ceļi,ne infrastruktūra ? Bet kadastrs aug !

 33. Šo krustēvu gaida kapi ,ne rotācija.Beidzot pietiek varīt sūdus.

 34. beidzot… varbūt nāks saprašana, ka mājokļu (un zemes) matemātiski idealizētās kadastrālās vērtības, kas piesaistītas tirgus cenai, NEKĀ nav samērojamas ar vidējo atalgojumu valstī, no kura pamatā tiek maksāti īpašuma nodokļi… pēc tam jau vingrojumi ar nodokļa likmēm ir bezjēdzīgi, un pašvaldība kopā ar zemes dienestu var draudzīgi viens uz otru rādīt ar pirkstiem, bet īpašnieks tikmēr maksā… un vēl dažas labas pašvaldības ar šādām kadastrālajām vērtībām un brīvi piemērojamām nodokļu likmēm var izspēlēt savas politiskās atlaides, kamēr finanšu ministrija tikai noskatās

  • Jums taču jau taisnīgi tika norādīts, ka kadastra noteikšanas metodika neietekmē nodokļa lielumu. Kas MK un Saeimai liedza izstrādāt tādu nodokļu politiku, kas būtu adekvāta? Kāpēc ministri un deputāti nevarēja noteikt, piemēram, nodokļu likmi 0,015% no kadastra vērtības nevis 1,5%? Nav jau svarīga tā kadastra vērtība, svarīga ir nodokļa likme u.c. piemērojamie atvieglojumi, – vārdu sakot – spēles laukums. 🙂

   • Kadastra vērtības noteikšanas metodika neņem vērā pārāk daudz faktoru, lai šī vērtība būtu adekvāta. Pats galvenais ko metodika neņem vērā un kas padara šo metodiku netaisnīgu ir apstāklis vai īpašums ir vai nav tirgus objekts, pieņemot, ka potenciālie tirgus objekti ir visi īpašumi. Vēl netaisnīgāk tas ir neesoša tirgus apstākļos, jo nevar būt tirgus, ja nav pircēju vai pārdevēji tiek spiesti būt vairāk par pircējiem.

 35. Re kurš izrādas ir tas tautas ienaidnieks, kura ilgās darbības rezultāts ir valsts orgaizētais genocīds pret savu tautu! Pateicoties viņam daudzi ir atstājuši šo valsti nespējot samaksāt nodokļus! Viņš nevis amatā jāceļ,bet jātiesā kātautas ienaidnieks!

  • pat nezināju, ka tāds maita eksistē.
   pēc purna ja redzams, ka iedomīgs riebeklis.
   normālā valstī būtu padzīts, bet šeit tam mērkaķim darba nevieta izveidota!

 36. Latvijā sāk iedzīvoties jauns savējo,darbā pieņemšanas veids-Rotēšana.!
  kāpēc citus darba ņēmējus nerotē nekur,tikai atlaiž,bet šeit visi kas saistīti ar Treknajiem 100 runčiem tik aizrotē,un vēl pie tam-RADOT JAUNU DARBA VIETU!

 37. Vaina jau nav kadastrā, bet nodokļu politikā. Kadastra vērtībai jābūt, bet no tās mehāniski atvasināt nodokļa lielumu nedrīkst kamēr īpašums nav nonācis tā sauktajā īpašumu tirgū. Vajag speciālo vērtības noteikšanas paņēmienu NĪN.

  • “Kadastra vērtībai jābūt.”
   Kāpēc, kādās mērvienībās mērama? Varbūt kādos glimež`vāciņos…, vai taml.
   It sevišķi jājautā, ja tiešām no tās (kā te daudzi raksta) faktiski nekas neatkarājās.

 38. Cik ilgi tas turpināsies? Aizrotētajiem tiek veidotas jaunas štatu vietas. Kučinski – attopies…

Draugiem Facebook Twitter Google+