×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
11. janvāris, 2017
Drukāt

Akrī-Jānis-Denī, Lūsiņa un Lirika. Interesantāko un populārāko bērnu vārdu tops 2016. gadā (7)

Ilustrācija - LAIlustrācija - LA

Latvijā pērn dzimuši vairāk nekā 20 tūkstoši bērnu, un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati liecina, ka jaundzimušo mazuļu vārdu popularitātes tabulā 1. vieta ir nemainīga katru gadu kopš 2010. gada – zēniem Roberts, meitenēm Sofija. Tātad ļoti aptuveni rēķinot, apmēram katrs trīsdesmitais pērn dzimušais ir Roberts, un katra trīsdesmitā meitene – Sofija.

Vārdu topa 2. un 3. vietā pa šiem gadiem savā starpā mainījušies Gustavs, Markuss, Daniels un Alise, Emīlija, Marta.

Retākie, interesantākie jaundzimušajiem dotie personvārdi 2016. gadā

Zēni: Nemo, Ārčijs, Rubīns, Dūdars, Daramirs, Kalums, Dagnars, Rūts, Samurajs, Lorenso, Hanters, Frenklins, Neits, Maršals, Akrī-Jānis-Denī, Aurims, Artums, Matss, Rams, Jēkabs-Tiki.

Meitenes: Jasnīte, Atēna, Lūsiņa, Lirika, Andria, Avrila, Šīla, Amberlija, Elizanna, Darislava.

Dati: PMLP; dati līdz 21.12.2016.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Jaunvārdi, protams, ir neparasti, bet mani vairāk izbrīna komentētāju viedoklis, ka bērni ar tik dīvainiem vārdiem noteikti tiks izsmieti. Iespējams, tā ir jūsu negatīvā pieredze, taču šobrīd, jaunajai paaudzei, tas nav aktuāli. Viņiem pat neienāk prātā uz to raudzīties no tāda ‘dīvainuma’ skatu punkta. Tikai vecāki un pieaugušie var vērst sava bērna uzmanību, – re cik tavam draugam dīvains vārds. Mūsdienās bērni otra vārdu pieņem kā konstantu vērtību, tā tas ir un tas nav apspriežams, kāpēc gan par to būtu jāsmejas? Bērnu dārzi un skolas ir pilnas ar reemigrējušiem bērniem, bērniem, kuriem viens no vecākiem ir citu tautu pārstāvis un šobrīd tie nav tikai ‘slāvi’. Līdz ar to bērni jau ir ļoti pieraduši pie dažādības un neatšķir ‘klasiska’ vārda vērtību no ‘jaunvārda’ vērtības. Viņiem ir citas vērtības.

 2. Žēl to bērnu, kuriem jādzīvo ar tik briesmīgiem ‘jaunvārdiem’

 3. Pēc tam, kad vecos papīros atradu, ka pirms gadiem simtu septiņdesmit viena meitenīte Latvijā kristīta vārdā Blondine Babette (protams, vācu draudzē), vairs ne par vienu vārdu nebrīnos. Bet to bērnu žēl, kam ar tādiem jādzīvo, jo apcelšana un izsmiešana garantēta.

 4. Nu- Artums un Dūdars ir pietiekoši slaveni uzvārdi. Tāpat Atēna -sengrieķu gudrības dieviete,bet Lūsiņa no Jēkaba Janševska romāniem.Taču lielākā daļa pārējo- hmmm…

 5. Kārlis Markuss un Pidriķis Eņģelis Atbildēt

  Nez vai bērns, vārda dēļ skolā klasesbiedru apsmiets, vecākiem teiks paldies. Tā gadās, jo bērni ir nežēlīgi … Varbūt šo ĪPAŠO fantāziju novirzīt pantiņu vai cimdu rakstu sacerēšanai?

 6. Brīžiem jābrīnās par vecāku izdomas un inteliģences līmeni…

 7. Man ir normāls vārds Atbildēt

  Nemo no latīņu valodas nozīmē Neviens. Tukša vieta jau no pašas zīdainības.

Draugiem Facebook Twitter Google+