×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. septembris, 2016
Drukāt

Alūksnes mērs cer, ka varēs atjaunot sprādzienā cietušās mājas daļu (2)

Ekrānuzņēmums no aculiecinieka fotoEkrānuzņēmums no aculiecinieka foto

Ēkas augšējo stāvu dzīvokļu logi, kuriem sprādzienā izbira stikli, pēcāk tika aizklāti ar plēvēm, bet pirmā stāva dzīvokļa logi – aizbarikādēti ar skaidu plāksnēm, lai kāds pa tiem neiekāpj.

Pēc provizoriskās informācijas, varētu būt iespējams atjaunot Alūksnē gāzes sprādzienā cietušās mājas daļu, Latvijas Radio teica Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.
Viņš uzsvēra, ka to noteiks attiecīgā līmeņa speciālisti, kuri tiks pieaicināti, lai novērtētu ēkas tehnisko stāvokli un to, cik daudz tā cietusi gāzes sprādzienā.

Mērs stāstīja, ka pēc celtniecības un glābšanas dienestu ekspertu slēdziena, vakar ēkā katrā dzīvoklī tika ielaists pa iedzīvotājam, lai no turienes paņemtu pirmās nepieciešamības mantas – medikamentus, dokumentus, kā arī visu nepieciešamo, lai bērni šodien varētu iet uz skolu, bet pieaugušie uz darbu.

Aģentūrai LETA svētdienas vakarā Alūksnes novada domes izpilddirektore Janīna Čugunova teica, ka iedzīvotāji, kuri pēc propāna gāzes sprādziena tika evakuēti, svētdien pa vienam uz īsu brīdi ielaisti savā dzīvoklī.

Viņa atzina, ka šāda atbildīga lēmuma pieņemšana pašvaldībai prasījusi patiešām lielas pūles, taču rezultāts ir pozitīvs – iedzīvotāji paņēmuši svarīgākās mantas, piemēram, atslēgas, dokumentus, medikamentus, makus un apģērbus, lai būtu vieglāk turpināt dzīvi ārpus mājām un pirmdien doties uz darbu, kam tas jādara.

Svētdien pāris ģimenes ir izmitinātas sprādzienā cietušās ēkas apsaimniekotājam – SIA “Alūksnes nami” – piederošajā dienesta viesnīcā, bet pieci cilvēki nakti pārlaidīs Alūksnes Valsts ģimnāzijas internātā, pastāstīja Čugunova.

Pašvaldības izpilddirektore informēja, ka pirmdien no rīta uz sēdi sanāks darba grupa, kas lems par nepieciešamās sociālās palīdzības piešķiršanu iedzīvotājiem, kuri pēc sprādziena palikuši bez dzīvesvietas. “Protams, dzīvesvietas jautājums ir visaktuālākais”, atzina Čugunova, solot, ka pašvaldība šos iedzīvotājus neatstās vienus nelaimē.

Kā ziņots, Alūksnē sprādzienā cietušajā mājā kopumā ir 75 dzīvokļi, no tiem pašlaik iedzīvotājiem nav pieejami tie 15 dzīvokļi, kas atrodas mājas ieejas daļā, kur sestdien pirmā stāva dzīvoklī notika propāna gāzes eksplozija.

Mājai atslēgta gāzes piegāde, taču ūdens un elektrības padeve ir atjaunota.

Valsts policija par Alūksnē notikušo sprādzienu sākusi kriminālprocesu. Pašlaik policija notikuma vietā skaidro notikušā apstākļus. Vēl nav oficiāla slēdziena par sprādziena cēloni, taču izvirzīta versija, ka sprādziens noticis gāzes noplūdes rezultātā.

Sprādzienā cieta viens cilvēks, kurš guvis apdegumus un nogādāts slimnīcā Rīgā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kantiniekos arī bija gāzes eksplozija 3 bojā gājušie vienu kāpņu telpu nojauca sienu pamatīgi nostiprināja un dzīvo jau 20 un vairāk gadu mierā

  2. Laime nelaimē, ka tikai viens ir slimenē, savukāt, panelenes pierāda, ka “zemestrīce” tām, tomēr, nav letāla, lai izdodas ātri visu sakārtot, visiem attapties un cietušajam izveseļoties!

Draugiem Facebook Twitter Google+