Kultūra
Mūzika

Alūksnē uzstāsies viens no pasaules labākajiem ģitāristiem Jošo Stefans0


Jošo Stefana trio
Jošo Stefana trio
Publicitātes foto

4.martā plkst. 17.00 Alūksnes Kultūras centrā uzstāsies pasaules līmeņa mākslinieks – ģitārists Jošo Stefans (Vācija), kura maģisko ģitārspēli raksturo pārsteidzoša muzikalitāte un melodijas, kurās dzirdamas iezīmes no klasiskās, flamenko, roka, džeza un unikālās čigānu džeza (gypsy-jazz) mūzikas, portālu LA.lv informēja Alūksnes kultūras centrs.

Jošo Stefans (Joscho Stefan) pievērsies ģitārai 6 gadu vecumā, kad viņa tēvs, vietējās grupas mūziķis, iemācīja viņam spēlēt savu repertuāru. Tam sekoja ģitārspēles apguve mūzikas skolā un interese par rokmūziku, džezu un citiem mūzikas stiliem.

13 gadu vecumā Jošo pirmo reizi dzirdēja leģendārā džeza ģitārista Džango Reinharda (Django Reinhardt) dziesmu ierakstus. Šī muzikālā satikšanās uz jauno Jošo atstāja pārsteidzošu iespaidu un noteica arī turpmāko muzikālo virzienu, iedvesmojot pašmācības ceļā izzināt, apgūt un attīstīt izpildījuma meistarību un virtuozitāti.

Kā par šī mākslinieka atklāšanu saka pats Jošo: “Džango spēlē es atradu visu – roku, džezu, klasiku, flamenko – visu, kas man tik ļoti patika un aizrāva citos stilos. Melodija, ritms, idejas. Tas bija lieliski!”.

Šobrīd Jošo Stefans tiek uzskatīts par vienu no pasaules labākajiem ģitāristiem – mākslinieka individuālais skanējums ir jaudīgs, tīrs, plūstošs, tas ne tikai iemieso Džango aizsākto čigānu džeza stilu, bet arī interpretē to visaugstākajā līmenī, aktīvi paplašinot tā robežas. Ikviens šī mākslinieka koncerts paliek prātā ar apbrīnojamo ģitārspēli, Jošo brīnišķīgo melodijas izjūtu un dvēselisko izpildījumu.

Jošo Stefans Latvijā viesosies pirmo reizi un ar savu trio uzstāsies trīs ekskluzīvos koncertos: Latvijas Radio 1.studijā Rīgā, koncertzālē “Gors” Rēzeknē un Alūksnes Kultūras centrā.

LA.lv