×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Alūksnes muzejā ar novada vēsturi iepazīstinās “Laikmetu mielasts”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Alūksnes muzejā kopš 20. decembra skatāma jaunā Alūksnes pilsētas vēstures un arheoloģijas ekspozīcija “Laikmetu mielasts”, kas tapusi Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas finansētā projekta “Arheoloģija, vara un sabiedrība: sadarbība arheoloģiskā mantojuma saglabāšanā” ietvaros, portāls LA.lv uzzināja Alūksnes domē.

Jaunā ekspozīcija sadalīta sešās tematiskās daļās. Pirmā ekspozīcijas daļa stāsta par aizvēstures periodu Alūksnes un Latvijas teritorijā, otrajā apskatāms viduslaiku un jauno laiku periods, kas Alūksnē visspilgtāk raksturojas ar Livonijas ordeņa pili. Ekspozīcijas trešajā daļā atainots muižas laiks un baronu Fītinghofu dzimtas darbība Alūksnē, bet ceturtā daļa stāsta par tādām aktuālām tēmām kā Latvijas Republikas dibināšana, Brīvības cīņas, 7. Siguldas kājnieku pulks. Piektā ekspozīcijas daļa apmeklētājus iepazīstina ar laiku, kad Latvijā valdīja nacistiskā un padomju okupācijas, savukārt noslēdzošajā, sestajā daļā, atainots Atmodas laiks Alūksnē un Latvijas valstiskās neatkarības atgūšana.

Darbs pie ekspozīcijas ir tikai sākumstadijā un vēl aktīvi turpināsies visu nākamo gadu, stāsta pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka. Ekspozīcija izstrādāta tā, lai ar tās palīdzību varētu iepazīstināt apmeklētājus ar Alūksnes novada svarīgākajiem vēstures posmiem vismaz desmit gadu.

“To plānots papildināt ar arheoloģiskajos izrakumos iegūtajiem priekšmetiem, kas šobrīd nodoti restaurācijai, un meklēts risinājums padziļināta informatīva materiāla izvietošanai ekspozīcijā, izmantojot digitālās planšetes,” skaidro Aploka.

Ekspozīcijas tapšanā izmantoti netradicionāli un mūsdienīgi risinājumi. Tās centrālais objekts ir apjomīgs galds, uz kura secīgi sarindots Alūksnes vēstures “mielasts” no vissenākajiem laikiem līdz Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai.

Papildus tiek strādāts pie muzejpedagoģisko programmu izveides, lai palīdzētu iepazīt ekspozīcijas saturu un priekšmetu nozīmi mazākajiem muzeja apmeklētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+