×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2012
Drukāt

Alus festivāla laikā varēs piedalīties “aklajā” degustācijā

Foto no LA arhīvaFoto no LA arhīva

Alus festivālā “Latviabeerfest 2012”, kas šogad norisināsies Vērmanes dārzā no 25.maija līdz 27.maijam, ikviens interesents varēs piedalīties “aklajā” alus degustācijā,  informēja pasākuma rīkotāji.

Degustācija notiks īpašā teltī, un tajā būs pārstāvētas 16 alus darītavas un to iesniegtās 16 alus šķirnes. Festivāla viesi sniegs vērtējumu par alu pēc putu noturības, dzidruma un krāsas, kā arī pēc aromāta, garšas buķetes un apiņu klātbūtnes.

Par pareizu alus baudīšanu un tā veidiem pastāstīs degustācijas vadītājs, savukārt alus paraugi tiks pasniegti caurspīdīga stikla glāzēs.

Degustācija notiks 25.maijā no plkst.10 ik pēc divām stundām, savukārt rezultāti tiks paziņoti festivāla noslēguma vakarā 27.maijā.

Kā ziņots, alus festivāla “Latviabeerfest” rīkotāji rēķinās ar vairāku desmitu tūkstošu cilvēku apmeklējumu,  informēja Latvijas Alus muzeja padomes priekšsēdētājs Kārlis Tomsons.

Viņš arī atzina, ka festivāla laikā par ieeju Vērmanes dārzā tiks prasīta vienu latu liela ieejas maksa, tomēr “dārzs pilnībā nebūs slēgts un to, kā ierasts, netraucēti varēs apmeklēt gan māmiņas ar bērniem, gan citi iedzīvotāji un pilsētas viesi”.

Festivālā piedalīsies visi Latvijas alus darītāji un ārzemju alus zīmoli, kuri ir Latvijas tirgū. Dalību festivālā jau pieteikuši vairāki Latvijas tirgū esošie Vācijas alus zīmoli, kuri Vērmanes dārzā veidos īpašu vācu alus “ielu”.

Alus festivāla laikā notiks arī starptautiskais alus šķirņu konkurss, kurā piedalīsies Latvijas tirgū pārstāvētie ārzemju zīmoli.

Tāpat festivāla trijās dienās būs skatāma plaša vietējo un ārvalstu mūziķu koncertprogramma, kā arī dažādi sporta pasākumi, atrakcijas, konkursi un īpaši pasākumi bērniem.

“Latviabeerfest” rīko biedrība Latvijas Alus muzejs sadarbībā ar Latvijas Alus darītāju asociāciju un Latvijas Alus darītāju savienību.

Pirmais “Latviabeerfest” notika pērn augustā Vecrīgā, Zviedru vārtos. Tajā piedalījās alus darītavas AS “Aldaris”, AS “Cēsu alus”, AS “Lāčplēša alus darītava”, SIA “Bauskas alus”, SIA “Zaksi”, SIA “Brenguļu alus”, SIA “Brālis”, SIA “Lido”, SIA “Valmiermuiža”, SIA “Ilgezeem”, SIA “Rēzeknes Bryuvers”, SIA “Brūveris”. Festivālā tika pārstāvētas arī alus šķirnes “Paulaner”, “Bavaria”, “Obolon”, “Tuborg”, “Carlsberg”, “Guinness”, “Vallerstein” un vairākas Lietuvas alus šķirnes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+