Latvijā
Politika

ĀM nāk klajā ar paziņojumu par Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumu 16

Foto – AFP/LETA

Latvija pauž dziļas bažas par Ziemeļkorejas 3. septembrī veikto kodolizmēģinājumu, kas ir jau sestais un līdz šim spēcīgākais Ziemeļkorejas veiktais kodolizmēģinājums, paziņojumā pauž Ārlietu ministrija.

Latvija stingri nosoda Ziemeļkorejas bezatbildīgās, agresīvās un provokatīvās darbības, veicot ballistisko raķešu un kodolizmēģinājumus, kas aizvien palielina nestabilitāti un apdraud mieru un drošību ne tikai Korejas pussalā, bet arī globāli. Šie manevri klaji ignorē ANO Drošības padomes rezolūcijas, kas nosaka Ziemeļkorejai pienākumu izbeigt īstenotās ballistisko raķešu un kodolprogrammas.

“Ziemeļkorejas 3. septembra agresīvais solis ir atgādinājums, ka starptautiskajai sabiedrībai ir jābūt stingrai un vienotai, lai panāktu situācijas risinājumu miermīlīgā ceļā. Latvija atbalsta un novērtē līdzšinējos starptautiskos centienus un aicina reģiona valstis, īpaši Ķīnu, turpināt izdarīt spiedienu, kas mudinātu Ziemeļkoreju atsākt dialogu ar starptautisko sabiedrību,” uzsver ministrija.

Latvija arī atbalsta ANO Drošības padomes centienus un aicina visas valstis stingri un bez izņēmumiem īstenot ANO Drošības padomes Ziemeļkorejai noteiktās sankcijas.

Ziemeļkorejai nekavējoties un bez priekšnoteikumiem ir jāatsāk pildīt starptautiskās saistības – pilnībā jāīsteno ANO Drošības padomes rezolūcijas, jāatjauno dalība Kodolieroču neizplatīšanas līguma īstenošanā un jāatsāk Starptautiskās atomenerģijas aģentūras kodoldrošības garantiju programmas saistību izpilde, kā arī jāpievienojas Vispārējam kodolizmēģinājumu aizlieguma līgumam, par Latvijas nostāju informē ĀM.

LA.lv