×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. augusts, 2016
Drukāt

AM pārstāvis: bēgļu kampaņa “Mēs darītu tāpat!” aizvaino karavīrus (38)

Foto - LETAFoto - LETA

Bēgle no Sīrijas Bunana Katie (no kreisās), prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeita, trimdas latviete Zviedrijā Kristīna Čakste, bēglis no Sīrijas Mohameds Atefs Katie un UNHCR reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā komunikācijas koordinators Didzis Melbiksis piedalās ANO Bēgļu aģentūras rīkotajā kampaņas "Mēs darītu tāpat!", lai runātu par stereotipiem, kas Latvijas sabiedrībā ir izveidojušies par bēgļiem, veicinātu līdzjūtību un lielāku atvērtību pret bēgļiem, atklāšanas pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Jānis Garisons uzskata par nekorektu ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) sākto kampaņu “Mēs darītu tāpat!”.

Garisons aģentūrai LETA teica, ka šī ir nekorekta kampaņa, jo tā apelē nevis pie bēgļu problemātikas humānajiem aspektiem, bet gan tiešā un netiešā veidā apgalvo, ka Latvijas iedzīvotāji to vien gaida, kā aizbēgt no valsts. Tas ir aizvainojoši ne tikai Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, bet jo īpaši zemessargiem, kas savu brīvo laiku pavada mācībās, lai ar ieročiem rokās varētu aizstāvēt Latviju.

“Tieši Latvijas iedzīvotāju griba aizstāvēt savu valsti noteiks to, ka mēs nekad nenonāksim situācijās, ka Latvijas iedzīvotājiem jādodas bēgļu gaitās,” uzsvēra Garisons.

Lai runātu par stereotipiem, kas Latvijas sabiedrībā ir izveidojušies par bēgļiem, veicinātu līdzjūtību un lielāku atvērtību pret bēgļiem, ANO Bēgļu aģentūra pagājušajā nedēļā sāka kampaņu “Mēs darītu tāpat!”.

Kampaņa Latvijā ilgs no augusta līdz decembrim, un tās laikā līdz ar video tiks izplatītas afišas, kurās ir attēloti reāli cilvēki – bēgļi un patvēruma meklētāji, kuri šobrīd ir Latvijā. Vienā teikumā viņi atklāj, kāpēc devušies bēgļu gaitās. Turpat blakus attēloti reāli Latvijas iedzīvotāji, kuri atzīst – ja nonāktu tādā situācijā, viņi darītu tāpat.

Papildus tiek izplatītas infografikas, kas atklāj latviešu un sīriešu līdzību izglītībā, nodarbinātībā, bēgļu gaitās un tautas attīstībā, pirms Sīrijā sākās karš. Sīrija ir izmantota kā paraugs, jo vairāk nekā puse no pasaules bēgļiem 2015.gadā bija tieši no turienes.

ANO Bēgļu aģentūra īsteno kampaņu visās Baltijas valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Mēs bēgām un mēs bēgsim! Ceplis Atbildēt

  Protams, ka aizvaino. Bet ja nopietni, mūžīgajā labā un ļaunā cīņā letiņiem vienmēr tiek godpilnā lielgabalgaļas loma. Un ja tie LIELIE sakausies, nez vai tas notiks uz austrumiem no Zilupes …

 2. Ir liela satarība starp jums un mums, jo mēs nebēgām! Un joprojām esam šeit. Un ir liela starība starp okupāciju un pilsoņu karu. Vai kāds var mums sniegt garantijas, ka abas šīs naidīgās puses to karu neved līdzi? Vispār jau presē raksta, ka ASV un Krievija tur viņiem bumbo mājas. ASV savlaik Latviju nodeva, bet krievija okupēja, šai sakarā man personīgi negribētos iejaukties šajā viņu strīdā, jo vienreiz jau gadījās dzīvot zem kupola. Pie tam nav jau mums viņiem ko piedāvāt, paši izbraucam uz citām ES valstīm sezonāli strādāt. Ministri tika ecējas savā starpā, Ierēdņi gadiem viens optru atbrīvo no darba, tiesas ataisno un tā pa rinķi, nu paši palasiet ziņas, vai atkal mēs katrs dzīvojam savā pasaulē? Jums vienas ziņas, mums citas?
  Jā, cilvēki kuri dzīvojuši un izauguši aiz psrs kupola sienas, NEKAD nesapratīs mūs, un otrādāk !

  • Tieši otrādi, ASV neatzina Baltijas okupāciju par likumīgu. Bet vispār, lai ko ASV darītu tajā situācijā, karojošie antiamerikāni vienalga kliegtu. ASV karoja par dienvidkoreju un saigonu un tas nav labi. Par Baltiju ASV nekaroja un tas arī nav labi. Kas tad ASV bija jādara? Jāsūta Staļinam korektas vēstules ar cerību, ka viņš izvedīs okupantus no Baltijas?

   Piedāvāju vienkāršu lomu spēli. Jūs esat Trumens, bet es Staļins. Kā dabūsiet mani ārā no Baltijas?

 3. Hei, velkomisti! Kāpēc migrantiem par 1 bērnu valsts maksā 7x lielāku pabalstu nekā vietējam nodokļu samaksātājam?!!! Tā ir diskriminācija!

  • “kaunīgi” pret “ciemiņiem”…
   Padlaikā arī par vienu un to pašu padarīto darbu
   gucuļiem maksāja 600 rubļus maksimāli, bet
   iedzimtajiem ne vairāk kā 120 rubļus maksimāli.

 4. Kāpēc Eiropa nevar rīkoties tāpat kā PSRS laikos, kad bēgļiem no Iekškrievijas uzcēla dzīvojamās mājas, rūpnīcas, skolas, bērnudārzus, stadionus un bibliotēkas, lai cilvēki neskraidītu apkārt radot liekas problēmas, bet nodarbotos ar jēdzīgāku? Kopējā darbā kopēju mērķu sasniegšanai tā integrācija ietu raitāk – nebūtu jāaģitē par bēgšanu.

 5. Ja latvietis kaut kur bēga ,tad no kara ,nevis tā,kā šie,pasaules klaidoņi ! Kāpēc Latvijā tiek uzņemti KLAIDOŅI no Eritrejas ,Grieķijas u.c. nekarojošām valstīm ???? Kur ir atbilde ????Kad viņi dosies atpakaļ ??? Latviešu tauta ir uz iznīcības sliekšņa ,bet ņem vēl kaut kādus tur vieglas dzīves tīkotājus !!! KAD VALDĪBA SĀKS DOMĀT, PAR SAVU LATVIJAS TAUTAS PASTĀVĒŠANU UN AR NAUDAS PABALSTU PALIELINĀŠANU SAVIEM TAUTIEŠIEM ???? BĒRNU NAUDAS UN PENSIJAS IR SMIEKLĪGAS !!!! Neviens nebūs pret iebraucējiem ,ja viņiem būs tādi paši pabalsti ,kā vietējiem Latvijas iedzīvotājiem,jeb otrādi ,lai mums ir tāda naudas apmēr pensijas un pabalsti ,kā bēgļiem -VAI SKAIDRS !!!! Ar tādām nesamērībām ,mēs Latviešu tauta nesamierināsimies NEKAD, NEKAD !!!!

  • Kādas muļķības. Absolūta vienvirziena domāšana. “Neviens nebūs pret iebraucējiem ,ja viņiem būs tādi paši pabalsti ,kā vietējiem Latvijas iedzīvotājiem,jeb otrādi ,lai mums ir tāda naudas apmēr pensijas un pabalsti ,kā bēgļiem -VAI SKAIDRS” Nav jau runa par naudu! Mums viņus te nevajag, jo nevajag.

  • Uzņemt imigrantus no dažādām valstīm ir vienīgā iespēja, kā Latvijas demogrāfisko situāciju uzlabot. Cik tad Latvijā ir to cilvēku? Kādi 2 miļoni, kas aptuveni atbilst vienai normālai pisētai jebkurā valstī atskaitot Ķīnu. Latvijas teritorijā bez kādām problēmām varētu vēl vismaz 6 miljoni cilvēku ietilpt. Un tad būtu nauda, pa ko labot ceļus, maksāt večukiem pensijas un tamlīdzīgi.

 6. par karavīriem šie duhāni kļūs tikai kara laikā, pagaidam tie ir vāji atalgoti ļautiņi kas lielākoties finktierē kā savilkt galus kopā.

 7. Pie pertikiem baltiem nav ko mukt jo tur baltos viriesus pardotu verdziba bet baltas sievietes sexuali izmantotu.

 8. Welcomistus jasoda par dzimtenes nodevību!!! Atbildēt

  Paķeruma meklētajus ārā no ES!!!!
  Tadus valsts nodevejus velkomistu Diegabikšus (Didžus Melbikšus) ir jasoda par dzimtenes nodevību. Savukart Ārlietu ministrijā stradā pilnīgi mikstie gļevuļi, ja neaizliedz šo ikvienu Latvieti pazemojošo melu propogandu kas pielidzina mūs gļevuļiem kam vienaldziga sava valsts un teroristiem izvarotajiem ko meligi par “bēgļiem” nosauc.

  • Pilnīgi piekrītu. Ne viens ne otrs no džekiem tāpat karotājs nav. Būtu turējuši mutes.

  • Vēl jau kara nav, bet cik tautiešu ir aizlaidušies uz ārzemēm biezākas desas šķēles dēļ? Domā šie atgriezīsies karot? Tā kā ne.. bumbiņas, pats būsi pirmais, kas aizlaidīsies, kad pēc sviluma sāks ost

 9. interesanti cik vergu tirgotāji viņiem samaksāja?

 10. Vai ir iespējams uzsākt krimilālprocesssu pret šo apvienoto nāciju algotni Latvijā par Latvijas karoga piesmiešanu?

 11. Kas par kampaņas ” seju” izvēlējās pajoliņu Melbiksi? Tikai tāpēc, ka viņš prot angļu un zviedru valodu?
  Vispār viņš būtu jāsauc pie atbildības par valsts karoga zaimošanu nevis jāpiedāvā darbs tik nopietnā kampaņā.

  • Man jau liekas, ka šis tipiņš nav jāaicina. Pats ielien, kur siltāks. Tomēr, atceroties falla partiju un dzirdētos raidījumus.. Nu, nekādas cieņas. Mutes brūķēšana, un viss.

 12. Protams, galvenais, no kurienes nauda šādiem projektiem? Tur arī visas atbildes.

 13. Čakstes mazmazmeita…Mjā…no kurienes gan viņa ir bēgusi savā mūžā? No uzmācīgiem reklāmas aģentiem?

  • Tas, ka Čakstes mazmeita pinas ar kretīnu, kas publiski zaimo Latvijas karogu liecina par viņu, un ne to labāko.
   Čakste, Latvijas patriots, zārkā uz otriem sāniem apgrieztos.

 14. Apbrīnoju Čakšas patiešām bezatbildību iesaistoties kampaņa ar Didzi Melbiksi, kuram tolerance izpaužas dzimumorgānu zīmēšanā uz Latvijas karoga un publiskā plātīšanās ar to.

  • Čakstes iesaistīšanās šādās kampaņās nekādu izbrīnu neizraisa, viņa, tāpat kā citi latviešu izcelsmes zviedri, amerikāņi, kanādieši utt., dzīvodami un izglītodamies ārzemēs, kopš bērnu dienām ir piezīdušies ar liberasma indi un normāli domāt nav spējīgi. Paskatamies uz streipu un J. Kažu – tipiski piemēri!

 15. Nožēlojami, ka arī LA iesaistās šajās reklāmas kampaņās! Nekādi nesaprotu, kāpēc cilvēkiem nav vēlēšanās palīdzēt latviešiem? Tiem, kas dzīvo, šeit – Latvijā!! Kur ir šīs organizācijas un to brīvprātīgie?
  Bet visādi āksti – cik vajag! Kopā ar naiviem cilvēkiem, kas būtībā ir ļoti bezatbildīgi!!!

 16. Kara laikā, kad būtu jāaizstāv sava zeme ,tādas gnīdas kā šis diegabiksis vienkārši nošautu ! Par panikas celšanu ,Dzimtenes un savas tautas nodevību!

 17. Bēdīgi,ka ir tādi ,kuri it kā latvieši,bet gatavi sevi pārdot un bēgt nezin kur un nezin kāpēc.

  • Pastrādāsi tu 12 stundas dienā, pa nakti padežurēsi pie kāda slima lopiņa, gadu desmitiem strādāsi bez brīvdienām un atvaļinājuma, saražoto būsi spiests atdot uzpircējiem par sīkām kapeiciņām. Pensiju spēsi nopelnīt ap 100 eiriķiem. Tad tu pats drāzīsi uz ārzemēm krustu nemetis. Ne jau visiem Latvijas iedzīvotājiem sirdsapziņa ļauj uz zagtā uzvārīties un tad gudri p….. .

 18. Man liekas , ka kāds ANO pārstāvis Latvijā ir prātu izkūkojis un velk paralēles starp sū-eim un maizi . Kauns , ka kāds var kautko tādu propogandēt!

  • Man sāk likties, ka tieši ANO ir tā globālā organizācija, kura maisa šo bēgļu putru. Kaut kā nedzirdam par ANO izveidotām bēgļu nometnēm tuu kara darbības zonām. Ja paskatāmies uz ANO augstāko amatpersonu izcelsmes valstīm, tad ļoti daudz kas kļūst skaidrs.

 19. Šī organizācija ir jāaizliedz! Atbildēt

  Hugo

Draugiem Facebook Twitter Google+